Voľne stojaca vaňa uspokojí tie najnáročnejšie

​Voľne stojaca vaňa je prvkom, ktorý sa stane dominantou vašej kúpeľne. Nadchne všetkých tých, ktorí si radi užívajú pocit luxusu a výnimočnosti. Presne také chvíle vám totiž prinesie kúpeľ v takej vani. Ak sa obávate obstarávacej ceny, poteší vás, že okrem finančne nákladnejších liatinových a mramorových vaní máme aj akrylátové voľne stojace vane.

Výnimočnosť voľne stojacej vane

volně stojící vanaOdhalená vaňa necháva vyniknúť svojim dokonalým líniám a priamo nabáda k tomu užiť si komfortný kúpeľ. Pokiaľ to je vo vašej kúpeľni možné, nainštalujte ju priamo do stredu. V interiéri bude vyzerať úžasne, pohľad pritiahne okamžite. V našom sortimente nájdete také spracovania, ktoré budú dokonale súzniť s už daným interiérom. Môžete z nej urobiť aj unikátny prvok, ktorý premení inak minimalistickú kúpeľňu. Väčšina tých, ktorí sa rozhodnú pre voľne stojacu vaňu, tak robí kvôli jej vzhľadu. Ten ale neuberá nijako na jej praktickosti. Dôležité je skonzultovať s odborníkom, že je voľne stojaca vaňa pre vašu kúpeľňu vhodná.

Inštalácia voľne stojacej vane

Montáž voľne stojacej vane je, čo sa týka príprav, o niečo náročnejšia ako u tej klasickej, ktorá je za dlaždicami. Pokiaľ ale všetko včas preberiete s odborníkom, nie je sa čoho báť. Rozhodnite sa najskôr, za umiestnite vaňu do priestoru a doplníte ju voľne stojacou vaňovou batériou. Môžete ju tiež inštalovať k stene a aj vaňovú batériu zapustiť pod omietku. Odborník sa tiež zameria na spôsob odtoku vody, inštaláciu potrubia a samotné ukotvenie vane.

Aký materiál vybrať

V našom sortimente voľne stojacich vaní sú k dispozícii, rovnako ako u tých bežných, rôzne materiály. Pri výbere sa zamerajte na vlastnosti, ktoré každý z nich má. Najčastejšie sú tieto tri základné varianty:
- akrylátová voľne stojaca vaňa,
- liatinová smaltovaná voľne stojaca vaňa,
- voľne stojaca vaňa z liateho mramoru.

volně stojící akrylátová vanaAkrylátová voľne stojaca vaňa

To, čo vás na prvý pohľad osloví, je výhodná obstarávacia cena. Tá sa pohybuje okolo 20 000 korún. Prívetivá je aj ľahkosť tohto plastového materiálu. Vďaka tomu, bude s celou inštaláciou o dosť menšie práce. Plast udržuje teplotu vody, neochladzuje ju. Nemusíte sa báť toho, že by bol akrylát, rovnako ako pred rokmi, taký náchylný na poškriabanie. Dnešné technológie vedia zázraky a perfektná povrchová úprava moderných akrylátových vaní zaistí, že pri bežnom používaní bude slúžiť bez vád po mnoho rokov. Akrylát je príjemný na dotyk, jeho nízka pórovitosť sa navyše postará o to, že je nenáročný na údržbu. Pri upratovaní kúpeľne sa ale pri takejto vani vyhnite abrazívnym čistiacim prostriedkom a tým, ktoré obsahujú alkohol. Úplne vynechajte koncentrované kyseliny.

Liatinové smaltované samostatne stojace vane

Tento typ vaní je vyrábaný tak, že sa na kovovom podklade nataví vrstva smaltu (materiálu na báze modifikovaného skla). Tak vznikne veľmi odolná vrstva s vlastnosťami medzi sklom a porcelánom. Teplá voda zostane nemenná dlhšie ako tie z ostatných materiálov. Výhodou liatinových vaní je aj to, že dokážu tlmiť zvuk dopadajúcej vody z kohútika či sprchovej hlavice.

volně stojící vana z litého mramoruSolitérna vaňa z liateho mramoru

Tieto vane sa vyrábajú zo zmesi vápenca, sklárskych pieskov, polyesterovej živice a farbív. Odlievajú sa do foriem. Sú stabilné, vyberať môžete z mnohých elegantných designov. Očarí vás voľne stojaca vaňa na nožičkách, ktorá dodá atmosféru "zámockého štýlu" a aj také, ktoré majú perfektne definované línie. Sú ale veľmi ťažké a manipulácia s nimi je teda zložitá. Zároveň sú cenovo nákladné.

Vaňová batéria do podlahy alebo pod omietku?

Základným prvkom, bez ktorého sa nezaobídete, je vaňová batéria. V kombinácii s voľne stojacou vaňou vyzerá skvele vaňová batéria do podlahy. Efekt vzdušnosti a elegancie vás nikdy nezačne nudiť. Ak máte v pláne dať voľne stojacu vaňu pri stene, zamerajte sa na podomietkové vaňové batérie. Pre ešte väčšie pohodlie odporúčame zaobstarať podhlavník do vane.

Voľne stojace vane vyzerajú skvele. Či už ju necháte vyniknúť v priestore, alebo obklopíte kvetinami a ďalšími doplnkami. Pre tých, ktorí sa neboja výrazných farieb v kúpeľni, odporúčame čiernu voľne stojacu vaňu. Prečítajte si naše tipy na to, ako zapojiť čiernu v kúpeľni.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá
28. 7. 2018

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá

Výber vane je jedným z kľúčových rozhodnutí pri plánovaní realizácie kúpeľne, preto je potrebné si odpovedať na základné otázky. Ako veľký priestor máme...

Čítať viac

Nákup vane má rôzne premenné, hrúbka akrylátu nie je vždy rozhodujúca
2. 9. 2018

Nákup vane má rôzne premenné, hrúbka akrylátu nie je vždy rozhodujúca

Akú vaňu kúpiť do kúpeľne? Najdôležitejšie je zodpovedať si hneď na začiatku niekoľko základných otázok: Koľko priestoru jej môžeme venovať?  Kto...

Čítať viac

Asymetrická vaňa vyhrá nad problémami s priestorom
9. 6. 2021

Asymetrická vaňa vyhrá nad problémami s priestorom

Kúpeľne v našich domovoch sú rôzne. Pokiaľ má práve tá vaša menej miesta, než by ste si priali, je potrebné plánovať jej zariadenie šikovne. Malá kúpeľňa...

Čítať viac

Druhy sprchových hlavíc
18. 8. 2022

Druhy sprchových hlavíc

Sprchujeme sa každý deň. To ešte neznamená, že to musí byť nudná rutina. Pre skutočný pôžitok zo sprchovania odporúčame zvážiť obstaranie sprchovej hlavice s...

Čítať viac

Ako zariadiť retro kúpeľňu
1. 4. 2023

Ako zariadiť retro kúpeľňu

Dnešné interiéry sa vracajú k tvarom a farbám minulých rokov. V minulosti hľadáme to, čo v našom súčasnom živote postrádame. Duch retra hneď nemusíte vtlačiť...

Čítať viac

Vaňa v spálni? Luxus, ktorý si môžete dovoliť
31. 1. 2024

Vaňa v spálni? Luxus, ktorý si môžete dovoliť

Voľne stojaca vaňa v interiéri spálne ako jej dominantný prvok, ktorý priamo nabáda k ničím nerušenému relaxu. Zrejme ste niečo také už niekedy zažili v...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
95 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024