Nákup vane má rôzne premenné, hrúbka akrylátu nie je vždy rozhodujúca

Akú vaňu kúpiť do kúpeľne? Najdôležitejšie je zodpovedať si hneď na začiatku niekoľko základných otázok:

  • Koľko priestoru jej môžeme venovať? 
  • Kto bude kúpaciu vaňu používať?
  • Koľko do vane chcete investovať?

Na tieto základné otázky vám pomôže odpovedať článok „Ako vybrať vaňu“. Pokiaľ už viete a zvažujete samotnú hrúbku vane, poradíme vám, čím sa riadiť. Nie je to zložité a zrejme vás prekvapí, že v dnešnej dobe už sa nerozhoduje iba hrúbka u akrylátu.

Voľne stojace vane sú zvyčajne vyrábané z dvoch základných typov materiálov:

Voľne stojaca vaňaAkrylátová vaňa – spojenie ľahkého materiálu a cenovej dostupnosti

Akrylátové vane majú výborné izolačné vlastnosti, nie je u nich problém ani s montovaním príslušenstva. Výhodou je pri poškodení cenovo nenákladná oprava. Akrylátové vane majú priemerne hrúbku 5 – 7 cm.

Liaty mramor – kombinácia vysokej pevnosti a elegantného dizajnu

Pokiaľ túžite po originalite, liaty mramor je skvelá voľba. Rozžiari modernú kúpeľňu aj tú v retro štýle. Zvyčajná hrúbka steny je 2 cm. Hrúbka steny ovplyvňuje jej váhu a prípadnú stabilitu, aj náš sortiment ponúka hrúbku 30 a viac mm.

U klasických vaní rozlišujeme dva hlavné materiály, z ktorých sú tvorené:

Vaňa s vaňovou zástenouABS + akrylát (PMA)

Materiál pohľadovej časti je tvorený slabou vrstvou akrylátu (PMA), ktorý je v spodnej časti doplnený vrstvou plastu (ABS). Celková hrúbka vstupného materiálu je 4 – 5 mm a aj tuhosť finálneho výrobku je na podobnej úrovni ako u vaní zo 100 % akrylátu. Vrchný plastový plášť je možné vytvarovať na hrúbku iba 1 mm, takže finálna hrúbka vane je 5 – 6 mm. V súčasnej dobe ponúkame široké možnosti obdĺžnikových vaní v tomto vyhotovení.

PMA materiál

Samotný akrylát tvoriaci základnú časť vane, sám o sebe je tvrdší a krehkejší. Preto sú na dno kladené rôzne spevňovacie vrstvy. Napríklad výrobca Polysan využíva najmodernejšie technológie a oproti konkurenčným vaniam je dno zosilnené vrstvou zo špeciálnej zmesi Heavy Shell, tým je zaistená vyššia tuhosť vane. V našej ponuke nájdete obdĺžnikové aj rohové vane zo 100 % akrylátu.

Vyberte si ten správny typ a tvar pre vašu ideálnu a zaslúženú relaxáciu, ktorý bude vyhovovať tiež vašim finančným predstavám. Pokiaľ si neviete s niečím rady, neváhajte sa obrátiť na našu zákaznícku linku, kde vám ochotne poradíme.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá
28. 7. 2018

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá

Výber vane je jedným z kľúčových rozhodnutí pri plánovaní realizácie kúpeľne, preto je potrebné si odpovedať na základné otázky. Ako veľký priestor máme...

Čítať viac

Bezbariérová kúpeľňa pre ľahší život
21. 2. 2022

Bezbariérová kúpeľňa pre ľahší život

Bezbariérová kúpeľňa uľahčí život seniorom a handicapovaným Osobám so zníženou pohyblivosťou robia problémy bežné každodenné úkony. U niektorých potrebujú...

Čítať viac

Ako vybrať nábytok do kúpeľne?
3. 9. 2018

Ako vybrať nábytok do kúpeľne?

Kúpeľňa je jedno z miest v domácnosti, kde sa príliš nezdržujeme. Možno preto nebýva tento priestor tak rozľahlý. O to efektívnejšie by sme ho však mali...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
97 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Kvalita, rýchlosť profesionalita“

9. 4. 2023

„Obchod spravil všetko pre moju spokojnosť zákazníka.“

7. 4. 2023

„Dva nakupy. Uzasny servis. Expresne rychle dorucenie. Vyborne zabalene. Vysoka spokojnost.“

13. 3. 2023

„Objednávku som musel pozmeniť .Ochota personálu nevídaná ,všetko vybavili k spokojnosti tovar v...“

19. 2. 2023