Nákup vane má rôzne premenné, hrúbka akrylátu nie je vždy rozhodujúca

Akú vaňu kúpiť do kúpeľne? Najdôležitejšie je zodpovedať si hneď na začiatku niekoľko základných otázok:

  • Koľko priestoru jej môžeme venovať? 
  • Kto bude kúpaciu vaňu používať?
  • Koľko do vane chcete investovať?

Na tieto základné otázky vám pomôže odpovedať článok „Ako vybrať vaňu“. Pokiaľ už viete a zvažujete samotnú hrúbku vane, poradíme vám, čím sa riadiť. Nie je to zložité a zrejme vás prekvapí, že v dnešnej dobe už sa nerozhoduje iba hrúbka u akrylátu.

Voľne stojace vane sú zvyčajne vyrábané z dvoch základných typov materiálov:

Volně stojící vanaAkrylátová vaňa – spojenie ľahkého materiálu a cenovej dostupnosti

Akrylátové vane majú výborné izolačné vlastnosti, nie je u nich problém ani s montovaním príslušenstva. Výhodou je pri poškodení cenovo nenákladná oprava. Akrylátové vane majú priemerne hrúbku 5 – 7 cm.

Liaty mramor – kombinácia vysokej pevnosti a elegantného dizajnu

Pokiaľ túžite po originalite, liaty mramor je skvelá voľba. Rozžiari modernú kúpeľňu aj tú v retro štýle. Zvyčajná hrúbka steny je 2 cm. Hrúbka steny ovplyvňuje jej váhu a prípadnú stabilitu, aj náš sortiment ponúka hrúbku 30 a viac mm.

U klasických vaní rozlišujeme dva hlavné materiály, z ktorých sú tvorené:

Nákup vane má rôzne premenné, hrúbka akrylátu nie je vždy rozhodujúca - parawan-nawannowy-ambition-3-aranzacja.o,576,432.786ABS + akrylát (PMA)

Materiál pohľadovej časti je tvorený slabou vrstvou akrylátu (PMA), ktorý je v spodnej časti doplnený vrstvou plastu (ABS). Celková hrúbka vstupného materiálu je 4 – 5 mm a aj tuhosť finálneho výrobku je na podobnej úrovni ako u vaní zo 100 % akrylátu. Vrchný plastový plášť je možné vytvarovať na hrúbku iba 1 mm, takže finálna hrúbka vane je 5 – 6 mm. V súčasnej dobe ponúkame široké možnosti obdĺžnikových vaní v tomto vyhotovení.

PMA materiál

Samotný akrylát tvoriaci základnú časť vane, sám o sebe je tvrdší a krehkejší. Preto sú na dno kladené rôzne spevňovacie vrstvy. Napríklad výrobca Polysan využíva najmodernejšie technológie a oproti konkurenčným vaniam je dno zosilnené vrstvou zo špeciálnej zmesi Heavy Shell, tým je zaistená vyššia tuhosť vane. V našej ponuke nájdete obdĺžnikové aj rohové vane zo 100 % akrylátu.

Vyberte si ten správny typ a tvar pre vašu ideálnu a zaslúženú relaxáciu, ktorý bude vyhovovať tiež vašim finančným predstavám. Pokiaľ si neviete s niečím rady, neváhajte sa obrátiť na našu zákaznícku linku, kde vám ochotne poradíme.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá
28. 7. 2018

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá

Výber vane je jedným z kľúčových rozhodnutí pri plánovaní realizácie kúpeľne, preto je potrebné si odpovedať na základné otázky. Ako veľký priestor máme...

Čítať viac

Ako vybrať kúpeľňový radiátor – rebrík?
6. 1. 2018

Ako vybrať kúpeľňový radiátor – rebrík?

Veľmi obľúbeným vykurovaním je v poslednej dobe využitie vykurovacieho rebríka. Rebrík v sebe spája dve funkcie, a to ako vykurovacie teleso a účinný sušiak na...

Čítať viac

Ako vybrať infrasaunu? Kľúčom je zvoliť správny typ infražiariča!
29. 7. 2018

Ako vybrať infrasaunu? Kľúčom je zvoliť správny typ infražiariča!

Priestorové riešenie V prvom rade by sme mali vybrať miesto, kde nám bude infrasauna najlepšie vyhovovať. Podľa veľkosti priestoru potom vyberieme konkrétny...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
93 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„som veľmi spokojný,ďakujem“

30. 3. 2021

„Tovar bol doručený nepoškodený a veľmi rýchlo.“

29. 3. 2021

„Rýchla doprava, kvalitný výrobok. Ďakujem “

18. 3. 2021

„Perfektné poradenstvo, aj pri dodatočnej objednávke bol mi tovar doručený spolu do dvoch dní. Veľmi...“

11. 3. 2021
Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
OK   Ďalšie informácie