Vážení zákazníci, v súvislosti s COVID-19 náš e-shop funguje bez obmedzenia.

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá

Výber vane je jedným z kľúčových rozhodnutí pri plánovaní realizácie kúpeľne, preto je potrebné si odpovedať na základné otázky. Ako veľký priestor máme pre vaňu k dispozícii? Kto bude vaňu využívať? Preferujeme dlhé kúpanie? Čo od samotného kúpania očakávame? A samozrejme aká výška investície je pre nás prijateľná?

„Dať si vaňu,“ to je relax nielen pre svaly, ale tiež pre hlavu, kedy pri svetle sviečok, ponorení v horkej vode, spomalíme a uvoľníme napätie na fyzickej aj psychickej rovine.

Z akého materiálu sa vane vyrábajú a jeho základné vlastnosti

Akrylátové vane patria v dnešnej dobe k najobľúbenejším, pretože vlastnosti tohto materiálu uspokojujú široké spektrum zákazníkov. Akrylátové vane sú príjemne teplé na ohmat a majú tak výbornú tepelne izolačnú vlastnosť, čím zostáva voda dlhú dobu teplá. Pokiaľ je potrebné inštalovať držadlá, podhlavníky a ďalšie príslušenstvo je akrylát správna voľba, pretože umožňuje navŕtanie potrebných otvorov. Ďalšou výhodou je dlhá životnosť, stálofarebnosť, lesklý a neporézny povrch, ktorý sa ľahko čistí a má antibakteriálne vlastnosti. Akrylát vďaka svojim vlastnostiam umožňuje vytvorenie akéhokoľvek tvaru vane, najčastejšie sa však vyrábajú vane obdĺžnikové, rohové a asymetrické. Všetky tieto náležitosti sú splnené, pokiaľ kupujeme vaňu z kvalitného akrylátu, ktorého minimálna hrúbka je 4,5 mm. Rozoznávame dva typy akrylátu – extrudovaný a liaty, ten je drahší ale mechanicky aj chemicky odolnejší.

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá - RosaI4Oceľové smaltované vane boli obľúbené v minulosti, ale vďaka novým technológiám môžu konkurovať vaniam akrylátovým aj dnes. Ich výhodou je dlhšia životnosť, cenová dostupnosť, farebná stálosť a neporéznosť povrchu. Oceľové vane sú odolné proti poškrabaniu aj zafarbeniu, preto sú vhodné na detské vodné hry aj kúpanie zvieracích maznáčikov, rovnako tak na kozmetické procedúry, kedy sú používané rôzne bylinné nálevy. Ďalšou prednosťou je možnosť opravy smaltovaného povrchu špeciálnym lakom. 

Nevýhodou týchto vaní je ich vysoká hmotnosť a na ohmat studený povrch, ktorý spôsobuje rýchlejšie ochladenie napustenej vody. Pri kúpe je potrebné brať do úvahy hrúbku ocele, kedy odporúčaná hrúbka je 2 mm.

Liatinové vane sa vyrábajú predovšetkým ako vane voľne stojace na nožičkách. Ich nevýhodou je vysoká hmotnosť materiálov a obmedzená možnosť tvarovania. Liatinové vane sa po napustení teplou vodou zahrievajú pomaly, na druhú stranu zostáva voda oproti iným typom materiálov najdlhšie teplá.

Základné tvary a priestorové riešenie

Obdĺžnikové vane sú tradičným riešením mnohých kúpeľní. Dôležité je, aby dno vane bolo čo najširšie a bolo tak zaručené pohodlné sprchovanie. Pokiaľ kúpeľňa nedisponuje dostatočným úložným priestorom, je vhodné voliť vaňu so širším bočným lemom, na ktorý môžeme uložiť kozmetické prípravky. Širší bočný lem je tiež dôležitý, pokiaľ uvažujeme o inštalácii vaňovej zásteny.

Oválne vane sú dizajnovým riešením s nádychom luxusu. Ich nevýhodou je však priestorová náročnosť, preto sú vhodné do veľkých kúpeľní.

Rohové vane sú ideálnym riešením pre stredné a veľké kúpeľne. Ich vnútorné uspôsobenie umožňuje kúpanie aj dvoch osôb. Väčšinou sú doplnené rôznymi sedadlami a bočné lemy umožňujú uloženie vybraných produktov.

Asymetrické vane sú výborným kompromisom, kedy disponujeme malým priestorom a požadujeme pohodlné kúpanie. Asymetrická vaňa ponúka dostatok priestoru na sprchovanie, pričom svojím netypickým tvarom zaručuje jedinečnosť daného priestoru.

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá - stone round 3Akú vaňu kúpiť, keď…

  1. Budú vaňu využívať tiež malé deti a seniori – volíme akrylátovú vaňu, ktorá umožňuje navŕtanie potrebných držadiel a ďalšieho príslušenstva k vaniam.

    Aby detské dobrodružstvo neskončilo potopou, je vhodné využiť vaňovej zásteny z tejto ponuky.

  2. Ak budeme vo vani kúpať zvieratá alebo si dopriavame kúpeľ s bylinnými prísadami, volíme radšej vaňu zo smaltovanej ocele, ktorá je odolná proti poškrabaniu a zafarbeniu.

  3. Očakávame od kúpeľa ozajstný relax s nádychom luxusu napríklad aj s drahou polovičkou – vyberieme si z ponuky voľne stojacich dizajnových vaní, rohovú vaňu alebo priestrannú hydromasážnu vaňu.

  4. Priestor v kúpeľni je obmedzený alebo netypicky riešený – vyberieme si z ponuky asymetrických vaní.

  5. Máme k dispozícii veľkú kúpeľňu a chceme mať originálny dizajn – môžeme si vybrať z ponuky špeciálnych vaní.

  6.  Máme radi klasiku, ale je pre nás dôležité tiež pohodlie – vyberieme si obdĺžnikovú vaňu.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať infrasaunu? Kľúčom je zvoliť správny typ infražiariča!
29. 7. 2018

Ako vybrať infrasaunu? Kľúčom je zvoliť správny typ infražiariča!

Priestorové riešenie V prvom rade by sme mali vybrať miesto, kde nám bude infrasauna najlepšie vyhovovať. Podľa veľkosti priestoru potom vyberieme konkrétny...

Čítať viac

Akcia na sprchové dvere PURE
25. 6. 2018

Akcia na sprchové dvere PURE

Sprchové dvere PURE sú vhodné do každej kúpeľne! Výber sprchových dverí zo skla Sklenené dvere sa v dnešnej dobe stávajú stále...

Čítať viac

Sprchovací box Júlia s vaničkou
24. 5. 2016

Sprchovací box Júlia s vaničkou

Nový sprchovací box Júlia (sprchovací kút so zadnou stenou) ponúka tieto výhody: sedadlo vodovodná batéria multifunkčná...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
95 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Odborne znalosti, komunikácia, dodržanie termínov“

19. 10. 2020

„S objednávkou,, s pani na telefonickej linke, s dodávkou, službami a tovarom som bola veľmi spokojná“

2. 10. 2020

„Spokojnosť doručené rýchlo a v poriadku.“

24. 7. 2020

„Z obchodom sme spokojný rychle dodanie aj komunikacia rychla ,zatial to nemame este namontované ale...“

21. 7. 2020
Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
OK   Ďalšie informácie