Ako zariadiť retro kúpeľňu

Dnešné interiéry sa vracajú k tvarom a farbám minulých rokov. V minulosti hľadáme to, čo v našom súčasnom živote postrádame. Duch retra hneď nemusíte vtlačiť celému domu či bytu. Aj tam, kde je väčšina miestností zariadená v modernom štýle, sa bude retro kúpeľňa dobre vynímať.

Na rozdiel od súčasných prevládajúcich štýlov bývania ako je industriálny, vidiecky alebo škandinávsky štýl, tento štýl v kúpeľni je hlavne o voľnej inšpirácii, niekoľko prvkov sa v ňom ale opakuje. Voľne stojaca retro vaňa, obklady do kúpeľne s rôznymi motívmi, veľké zrkadlo v ráme. Pokiaľ nemáte vy sami v hlave jasnú víziu toho, ako by taká kúpeľňa mala vyzerať, môžete sa inšpirovať retro kúpeľňami z minulosti alebo modernými interpretáciami tohto klasického štýlu.

retro vaňaVoľne stojaca vaňa na nožičkách vyzerá skvele

V bežných domácnostiach na ňu stále len tak nenarazíte. Náklady na voľne stojacu vaňu sú vyššie kvôli náročnejším inštalatérskym prácam. Prívod aj odtok vody je nutné viesť podlahou priamo k nej. Taká vaňa vyzerá majestátne a kúpeľni dodá neuveriteľný šmrnc. Pokiaľ si ju v rozpočte na rekonštrukciu môžete dovoliť, neváhajte.

Predstavy o vintage kúpeľni splníte ešte presnejšie, keď si vyberiete vaňu s nožičkami. Môžu byť v zlatej alebo čiernej farbe. Pri výbere voľne stojacej vaňovej batérie je vhodné vybrať rovnaký farebný odtieň, ako ktorý majú aj nožičky. Na našom e-shope nájdete celú skupinu retro sanitárnej keramiky aj retro doplnky do kúpeľne.

Retro obklady do kúpeľne sú základ

Vzory do retro kúpeľne patria. Na dlažbe môžete vytvoriť jemnú mozaiku, jednofarebné obklady osviežiť dlaždicami s výraznými vzormi. Patchwork, kvetinové motívy, nestarnúca čiernobiela kombinácia - na trhu je dnes obrovský výber motívov, z ktorých si určite vyberiete.

Pákovú batériu alebo kohútiky

Pri výbere retro vodovodnej batérie pre umývadlo alebo sprchu sa zamerajte na mosadzné prevedenie. Z našich značiek odporúčame Reitano Rubinetteria, SAPHO alebo MEXEN. Ak sa nechcete vzdať osvedčenej chrómovanej klasiky, čo namiesto klasickej pákovej batérie vybrať tú kohútikovú?

Nábytok z druhej ruky alebo retro rad?

retro umývadloAk vás baví ručná práca, renovácia starších kusov nábytku do kúpeľne pre vás nebude žiadny problém. Zapátrajte na internetových bazároch, kde s trochou šťastia nájdete za pár korún to, čo hľadáte. Stačí zaobstarať brúsny papier, štetec s farbou a pustiť sa do výroby netradičného kúsku, ktorý budete mať doma len vy.

Pokiaľ vás ale z akéhokoľvek dôvodu tento nápad nenadchol, nemáte dosť času alebo inšpirácie, pozrite sa na našu ponuku pre retro kúpeľňový nábytok. V sortimente nájdete rôzne varianty skriniek pod umývadlo, poličiek a ďalšieho úložného priestoru.

Vyberte kúpeľňové zrkadlo s netradičným rámom

Pri výbere zrkadla sa nebojte nekonvenčného prevedenia. Zlatý, modrý, červený, rôzne zdobený, aj nesúmerný rám je presne to pravé. Investícia do kúpeľňového zrkadla nie je nijako závratná, pokiaľ sa vám za pár rokov jeho vzhľad opozerá, jednoducho rám premaľujete na inú farbu, alebo kúpite nové.

Retro osvetlenie

Hlavným problémom väčšiny kúpeľní je svetlo. V tejto miestnosti ho potrebujeme veľa, pritom tu obvykle nemáme okná. Pri výbere stropného svietidla sa zamerajte na také, ktoré bude mať mliečne tienidlo a pokojne aj ozdobné prvky. Doplňte ho bodovými svetlami a nezabudnite ani na svetlo nad retro zrkadlo.

Nebojte sa popustiť uzdu fantázii a zariadiť si retro kúpeľňu podľa vašich predstáv. A kto vie, možno vás bude tento štýl nakoniec baviť tak, že ho pustíte aj do ďalších miestností vášho domova.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá
28. 7. 2018

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá

Výber vane je jedným z kľúčových rozhodnutí pri plánovaní realizácie kúpeľne, preto je potrebné si odpovedať na základné otázky. Ako veľký priestor máme...

Čítať viac

Ako riešiť povrchy stien v kúpeľni? Kachličky nie sú jediná varianta
5. 8. 2019

Ako riešiť povrchy stien v kúpeľni? Kachličky nie sú jediná varianta

V slovenských kúpeľniach sú obľúbenou voľbou klasické kachličky. V posledných rokoch si získava obľubu aj cementová stierka. Tapety sú skôr pre odvážnejších...

Čítať viac

Vhodná podlaha do kúpeľne
8. 11. 2022

Vhodná podlaha do kúpeľne

Rekonštruujete kúpeľňu a domnievate sa, že keramická dlažba je jasnou voľbou? Pekná a praktická kúpeľňa už nemusí byť v duchu klasickej keramickej dlažby...

Čítať viac

Voľne stojaca vaňa uspokojí tie najnáročnejšie
31. 7. 2023

Voľne stojaca vaňa uspokojí tie najnáročnejšie

​Voľne stojaca vaňa je prvkom, ktorý sa stane dominantou vašej kúpeľne. Nadchne všetkých tých, ktorí si radi užívajú pocit luxusu a výnimočnosti. Presne také...

Čítať viac

Kurenie do kúpeľne pre teplo a pohodu
6. 12. 2023

Kurenie do kúpeľne pre teplo a pohodu

Spôsob vykurovania kúpeľne si vyžaduje váš starostlivý výber hneď z niekoľkých dôvodov. Kúpeľne sa v mnohých ohľadoch celkom líšia od ostatných miestností v...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
97 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024