Vhodná podlaha do kúpeľne

Rekonštruujete kúpeľňu a domnievate sa, že keramická dlažba je jasnou voľbou? Pekná a praktická kúpeľňa už nemusí byť v duchu klasickej keramickej dlažby. Súčasné materiály s kvalitným základom umožňujú spotrebiteľovi využiť množstvo prekrásnych podlahových krytín, ktoré sú ideálnym riešením modernej kúpeľne.

Nároky na podlahu v kúpeľni

Nároky na podlahu v kúpeľni sú podstatne väčšie ako v prípade iných izieb v domácnosti. Podlahová krytina v kúpeľni musí byť predovšetkým bezpečná, vodeodolná, teplá a s možnosťou jednoduchej údržby.

Dlažba, drevo, vinyl aj betónVinylová podlaha

  • Vinylová podlaha Pre priaznivcov dreva máme dobrú správu. Moderné drevené podlahy disponujú špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá je odolná proti poškodeniu spôsobenému vplyvom tepla a pary. Ak chcete luxusnú štýlovú podlahu v drevenej podobe, je nutné myslieť na správne odvetrávanie miestnosti, aby životnosť podlahy bola čo najdlhšia. Rovnako správne vykonaná kvalitná izolácia pod podlahovou krytinou je dôležitým prvkom na zachovanie dlhej životnosti podlahy.
  • Keramická dlažba je akýmsi štandardom pre podlahu v kúpeľni, pretože spĺňa všetky nevyhnutné požiadavky. Široká škála dekorov vyhovuje konečným spotrebiteľom, ktorí môžu vyberať podľa svojich predstáv a uváženia. Klasická dlažba je navyše vhodnou voľbou v kombinácii s podlahovým kúrením, ktoré zaistí podlahu príjemne teplú na došľap.
  • Pokiaľ ste sa rozhodli pre ucelenú podlahu vo vašej domácnosti, potom je vinyl tou správnou voľbou. Navyše vďaka veľkému množstvu vzorov a odtieňov môžete vyberať z imitácií prírodných dekorov (napr. dreva, kameňa). Vinyl zabraňuje prenikaniu vlhkosti, je mäkký pri došliapnutí a ľahko sa čistí.
  • Dlažba v kúpeľni Ak disponuje vaša domácnosť skôr industriálnym štýlom, potom určite uvítate využitie betónu v interiéri. Moderná betónová stierka je možné zhotoviť v bezškárovej verzii v rôznych farebných odtieňoch. Tento druh podlahy je veľmi odolný.

Rada odborníka

Neexistuje jednoznačná odpoveď na otázku, ktorý variant podlahovej krytiny do kúpeľne je tým najlepším. Každý klient má iné predstavy a požiadavky, rovnako aj každá podlaha má svoje vlastnosti a požiadavky na prostredie, v ktorom bude inštalovaná. Ak chcete naozaj kvalitnú podlahu, ktorá bude zodpovedať podmienkam vášho domova, obráťte sa na profesionálov, ktorí vám radi pomôžu s výberom a implementáciou.

 

Ďalšie zaujímavé články

Ako riešiť povrchy stien v kúpeľni? Kachličky nie sú jediná varianta
5. 8. 2019

Ako riešiť povrchy stien v kúpeľni? Kachličky nie sú jediná varianta

V slovenských kúpeľniach sú obľúbenou voľbou klasické kachličky. V posledných rokoch si získava obľubu aj cementová stierka. Tapety sú skôr pre odvážnejších...

Čítať viac

Ako na rekonštrukciu kúpeľne a na čo dať pozor
27. 11. 2020

Ako na rekonštrukciu kúpeľne a na čo dať pozor

Rozhodli ste sa pre rekonštrukciu kúpeľne? Je potrebné si všetko dobre premyslieť a naplánovať. Zvážili ste starostlivo farby, materiály a sanitu? Sprcha...

Čítať viac

Ako zariadiť retro kúpeľňu
1. 4. 2023

Ako zariadiť retro kúpeľňu

Dnešné interiéry sa vracajú k tvarom a farbám minulých rokov. V minulosti hľadáme to, čo v našom súčasnom živote postrádame. Duch retra hneď nemusíte vtlačiť...

Čítať viac

Bambusové doplnky do kúpeľne
29. 11. 2023

Bambusové doplnky do kúpeľne

Bambus je pevný a odolný materiál, ktorý je zároveň extrémne ľahký. Bambus je aj prirodzene vodeodolný, preto je taktiež ideálnym materiálom do kúpeľne. V...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
95 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024