Kurenie do kúpeľne pre teplo a pohodu

Spôsob vykurovania kúpeľne si vyžaduje váš starostlivý výber hneď z niekoľkých dôvodov. Kúpeľne sa v mnohých ohľadoch celkom líšia od ostatných miestností v dome. Sú menšie, je v nich obvykle vysoká vlhkosť a vy sa v nich pohybujete často napríklad len v spodnom prádle. Preto je vaša požiadavka na to, aby ste sa tu cítili príjemne o dosť dôraznejšiu.

kúpeľňový radiátorExistuje hneď niekoľko možností kúpeľňového vykurovania. Niektoré je možné napojiť na systém ústredného vykurovania, iné využívajú elektrinu. Hlavným dôvodom, prečo sa ľudia často rozhodnú pre vykurovanie elektrinou je to, že chcú mať možnosť kúrenia aj v lete a dobe mimo sezóny, kedy je ústredné kúrenie ešte vypnuté. Medzi najčastejšie varianty vykurovania patria:

  • kúpeľňový radiátor,
  • vykurovací rebrík,
  • infražiarič do kúpeľne,
  • podlahové vykurovanie.

Kúpeľňový radiátor

Ide o jednoduché riešenie, ktoré nájdete najčastejšie v starších kúpeľniach. Jeho veľkou nevýhodou je to, že miestnosť neprehreje, pokiaľ ešte nie je vykurovacia sezóna a nefunguje centrálne vykurovanie. Môžete si zaobstarať aj elektrický radiátor do kúpeľne, ktorý ponúka možnosť zapnutia vždy, keď to potrebujete. Pri odchode z kúpeľne ho musíte zase vypnúť, alebo si pomôcť termostatom s časovaním. Na trhu existuje mnoho designových radiátorov, ktoré sa budú do vašej kúpeľne hodiť.

vykurovací rebríkVykurovacie telesá

Dnes je vykurovací rebrík jednou z najčastejších variant vykurovania. Môže byť napojený na centrálne vykurovanie, alebo ho jednoducho zapojíte do zásuvky. Vykurovacie rebríky majú tú výhodu, že slúžia aj ako praktické vešiaky a sušiaky na uteráky v jednom. Po kúpeli naň uterák odložíte, ten sa krásne vysuší a prehreje. Elektrický rebrík do kúpeľne môže mať vykurovaciu tyč s termostatom, to znamená, že sa po vami určenom čase vypne a vy tak zbytočne neplytváte energiou. Jeho rebriny môžete doplniť aj háčikmi na uteráky. Vďaka praktickej montáži na stenu navyše šetríte miestom v kúpeľni. Pri výbere vykurovacieho telesa sa okrem spôsobu zapojenia zamerajte aj na najvyššiu možnú teplotu a počet rebrín. Najčastejším výberom býva rebrík v nerezovej farbe, v našom sortimente ich nájdete v čiernej, bielej aj ďalších farbách.

Infražiarič do kúpeľne

Infražiariče dominovali našim kúpeľniam ešte pár desiatok rokov späť, a to hlavne tým v umakartových bytových jadrách. Tie vedia o dosť úspornejšie využiť spotrebovanú elektrinu. Ich technológia je dnes založená na tom, že infračervené žiarenie prechádza vzduchom a neohrieva vzduch, ale objekty (najčastejšie dosku), z ktorých sála teplo. Môžu mať skvelé moderné funkcie, ako napríklad detekciu otvorených okien, pri ktorých sa automaticky vypnú, mať široké spektrum farieb a originálnych designov.

Moderné infražiariče je možné ovládať pomocou smartfónu, diaľkového ovládania alebo ovládacieho panelu. Môžete ich inštalovať na stenu, alebo si vybrať prenosné infražiariče, ktoré využijete okrem kúpeľne aj tam, kde práve potrebujete. Zaujímajte sa o stupeň ochrany IP, ktorým daný infražiarič disponuje. Napovie vám, aký je odolný proti vode a vniknutiu cudzích predmetov.

Podlahové vykurovanie

vykurovacia rohož do kúpeľneZažili ste v hotelovej kúpeľni podlahové vykurovanie a priali by ste si ho aj do kúpeľne u vás doma? Nečudujeme sa! Ten pocit, kedy sa bosou nohou dotknete vyhriatej dlažby je na nezaplatenie. Pokiaľ neuvažujete o rekonštrukcii, ale chcete doplniť týmto kúrením len kúpeľňu, budú sa vám hodiť elektrické vykurovacie rohože. Jej výhodou je jednoduchá inštalácia a nízky stavebný profil. Vykurovacie rohože nie je nutné vyhriať na vysokú teplotu, preto nespotrebúvajú príliš elektrickej energie.

Pri vyberaní typu vykurovania kúpeľne je dôležité zvážiť hneď niekoľko faktorov: okrem obstarávacích nákladov aj tie na inštaláciu a prevádzku, účinnosť a vaše individuálne preferencie ohľadom typu vykurovania. To všetko v súlade s dispozíciami vašej kúpeľne, pretože iné riešenie potrebuje veľká kúpeľňa v staršom dome a malá bytová kúpeľňa.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať kúpeľňový radiátor – rebrík?
6. 1. 2018

Ako vybrať kúpeľňový radiátor – rebrík?

Veľmi obľúbeným vykurovaním je v poslednej dobe využitie vykurovacieho rebríka. Rebrík v sebe spája dve funkcie, a to ako vykurovacie teleso a účinný sušiak na...

Čítať viac

Ako na rekonštrukciu kúpeľne a na čo dať pozor
27. 11. 2020

Ako na rekonštrukciu kúpeľne a na čo dať pozor

Rozhodli ste sa pre rekonštrukciu kúpeľne? Je potrebné si všetko dobre premyslieť a naplánovať. Zvážili ste starostlivo farby, materiály a sanitu? Sprcha...

Čítať viac

Ako zariadiť retro kúpeľňu
1. 4. 2023

Ako zariadiť retro kúpeľňu

Dnešné interiéry sa vracajú k tvarom a farbám minulých rokov. V minulosti hľadáme to, čo v našom súčasnom živote postrádame. Duch retra hneď nemusíte vtlačiť...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
93 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024