Vaňa v spálni? Luxus, ktorý si môžete dovoliť

Voľne stojaca vaňa v interiéri spálne ako jej dominantný prvok, ktorý priamo nabáda k ničím nerušenému relaxu. Zrejme ste niečo také už niekedy zažili v luxusnom hoteli. Po návrate vás ale nápady na niečo podobné u vás doma opustia, pretože si myslíte, že zložitá montáž a cena vane je nad vaše možnosti. Zostaňte pri tejto myšlienke ešte chvíľu a predstavte si, aké by to bolo. My sme tu na to, aby sme vám s výberom i montážou poradili.

volně stojaca vaňa

Čo treba premyslieť

Voľne stojaca vaňa je dizajnový prvok, ktorý okamžite pridáva do priestoru prvotriednu eleganciu a šarm. Inštalácia vane do spálne nie je ale len pre pôžitkárov. Ide zároveň o veľmi praktické využitie priestoru. Pokiaľ sú rozmery vašej kúpeľne obmedzené a vy si v nej nemôžete vaňu dovoliť, môže byť vaňa v spálni riešením. Než sa ale pustíte do samotného výberu vane, treba zvážiť niekoľko praktických otázok:

Odporúčame plochu okolo vane vydláždiť, aby sa oblasť okolo nej nenamočila. To oceníte pri parketách aj koberci, ktorý v spálni máte. Podlaha samotná by mala zvládnuť silné zaťaženie, a to nielen vane samotnej, ale zároveň aj objem vody, ktorým ju naplníte. Overte si preto jej nosnosť.

Myslite tiež na to, že spálňa by mala mať jednoduchý spôsob intenzívneho vetrania. Inak by unikajúca para z horúcej vody mohla poškodiť obrazy, dekorácie a ďalšie vybavenie spálne.

Zásadná je presná inštalácia

V súčasnosti môžete vyberať z akrylátových, smaltovaných vaní i tých z liateho mramoru. Prečítajte si náš článok, kde sa jednotlivým materiálom na voľne stojace vane venujeme. Zásadná je vždy ich inštalácia, ešte pred nákupom sa preto zaujímajte o technický nákres výrobcu a špecifikácie na riešenie odtoku, ktoré by ste mali poznať. Kľúčové je samozrejme aj tesnenie okolo vane a odtoku. Kontaktujte nás a my vám radi poradíme, na čo si dať pri montáži pozor. Pomôžeme vám nájsť najvhodnejšie riešenie pre vašu spálňu.

volně stojacá vaňa s volně stojacou batériou

Voľne stojaca vaňová batéria

K voľne stojacim vaniam, ktoré umiestnite do priestoru, odporúčame vaňové batérie s pripojením do podlahy. Tie podčiarknu eleganciu voľne stojacej vane. Máme ich v rôznych farbách a dizajnových prevedeniach. Pokiaľ chcete dať voľne stojacu vaňu k stene, voľte radšej podomietkovú vaňovú batériu.

Voľne stojace vane sú umeleckým dielom, ktoré vás navyše obohatia o luxusný zážitok z kúpeľa. Spálňa s kúpeľňou je dobrý nápad, ktorý je potrebné dobre naplánovať. Hoci je obstarávacia cena voľne stojacej vane obvykle vyššia, stále sa jedná o dostupný produkt, ktorý vám môže robiť radosť po dlhé roky.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá
28. 7. 2018

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá

Výber vane je jedným z kľúčových rozhodnutí pri plánovaní realizácie kúpeľne, preto je potrebné si odpovedať na základné otázky. Ako veľký priestor máme...

Čítať viac

Asymetrická vaňa vyhrá nad problémami s priestorom
9. 6. 2021

Asymetrická vaňa vyhrá nad problémami s priestorom

Kúpeľne v našich domovoch sú rôzne. Pokiaľ má práve tá vaša menej miesta, než by ste si priali, je potrebné plánovať jej zariadenie šikovne. Malá kúpeľňa...

Čítať viac

Voľne stojaca vaňa uspokojí tie najnáročnejšie
31. 7. 2023

Voľne stojaca vaňa uspokojí tie najnáročnejšie

​Voľne stojaca vaňa je prvkom, ktorý sa stane dominantou vašej kúpeľne. Nadchne všetkých tých, ktorí si radi užívajú pocit luxusu a výnimočnosti. Presne také...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
97 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024