Asymetrická vaňa vyhrá nad problémami s priestorom

Kúpeľne v našich domovoch sú rôzne. Pokiaľ má práve tá vaša menej miesta, než by ste si priali, je potrebné plánovať jej zariadenie šikovne. Malá kúpeľňa nemusí byť bez vane, zamerajte sa na tie asymetrické.

Asymetrická vaňa poskytuje priestrannú kúpaciu plochu, zaberie pritom naozaj len najnutnejšie miesto. Je praktická, hodí sa totiž aj na sprchovanie. Spodné hranice rozmerov asymetrickej vane sa pohybujú niekde pri 75 cm na šírku a 140 cm na dĺžku, preto sú tak vítané predovšetkým v malých kúpeľniach. Kombinovať sa dajú prakticky s vhodným umývadlom a na minimálnu nutnú plochu tak umiestniť všetko, čo na hygienu bežne potrebujete. Hoci vo vani vlastne ležíte šikmo, môžete využiť o to väčšiu dĺžku, než je tá, ktorú vám zaberá pri stene.Asymetrická vaňa INTEGRA

Pohodlie s integrovaným sedadlom

V našej ponuke asymetrických vaní nájdete hneď niekoľko, ktoré disponujú integrovaným sedadlom. Podľa jeho umiestnenia sa rozlišuje ľavý alebo pravý variant vane. V našom sortimente nájdete vždy označenie L alebo P. P znamená, že sedadlo bude v pravom rohu vane, L v ľavom. Sedadlo by malo byť umiestnené v časti, kde je aj odtok a batéria. To je vhodné pri sprchovaní, táto časť vane vám bude slúžiť práve na tento účel.

Sprcha aj kúpeľ – žiadny problém

Ako sme už spomenuli vyššie, využiť asymetrickú vaňu na sprchovanie nie je problém. Ak viete, že sa vo vani budete pravidelne sprchovať, vyberajte takú, ktorá má odtok skôr na strane. Vaňa je tým pomyselne rozdelená na kúpaciu a sprchovaciu časť, tá býva čo najširšia a máva tiež v tejto časti rovné dno. Nezabudnite myslieť aj na vaňovú zástenu, ktorá zabráni nechcenému pretečeniu vody na podlahu kúpeľne. Kontaktujte nás a spoločne preberieme možnosti na inštaláciu vašej zásteny.

Guľatá vaňa Polysan ROYAL CORNERRohová vaňa nerovná sa asymetrická

U našich zákazníkov sme sa niekoľkokrát stretli s názorom, že rohová vaňa je to isté ako asymetrická. Nie je to tak, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Rohovú vaňu spoznáte podľa toho, že má rovnako dlhé strany a jej odtok býva umiestnený uprostred. Väčšinu rohových vaní nie je možné kombinovať s vaňovou zástenou. Všeobecne ale rohová vaňa pôsobí dominantnejším dojmom a tiež má vo svojom vzhľade štipku luxusu.

Atypické vane – guľaté aj štvorcové

V našej ponuke máme aj špeciálne vane, ktoré vyhovejú všetkým náročným požiadavkám. Nájdete medzi nimi oválne vane s dômyselným dizajnom, ktoré posunú relax vo vani do novej dimenzie. Ak hľadáte pre svoj domov, alebo pokojne hotel, vybavenie do wellness, určite vás zaujali veľmi obľúbené guľaté vane. Vyberať ich môžete v rôznych rozmeroch.

Asymetrické vane z akrylátu ponúkame od rôznych výrobcov v rozmanitých vyhotoveniach. Na väčšinu z nich poskytujeme záruku 10 rokov. Pri výbere odporúčame premyslieť aj príslušenstvo ako držadlo na vaňu a ďalšie komponenty. Pozrite sa tiež na našu ponuku vodovodných batérií pre vaňu alebo umývadlo.


Ďalšie zaujímavé články

Ako riešiť povrchy stien v kúpeľni? Kachličky nie sú jediná varianta
5. 8. 2019

Ako riešiť povrchy stien v kúpeľni? Kachličky nie sú jediná varianta

V slovenských kúpeľniach sú obľúbenou voľbou klasické kachličky. V posledných rokoch si získava obľubu aj cementová stierka. Tapety sú skôr pre odvážnejších...

Čítať viac

2. 1. 2018

Osvetlenie kúpeľne

Svetlo v kúpeľni býva opomínanou záležitosťou! Aby ste sa v kúpeľni cítili príjemne, máme tu pár zaujímavých tipov na osvetlenie kúpeľne. Správne...

Čítať viac

Nákup vane má rôzne premenné, hrúbka akrylátu nie je vždy rozhodujúca
2. 9. 2018

Nákup vane má rôzne premenné, hrúbka akrylátu nie je vždy rozhodujúca

Akú vaňu kúpiť do kúpeľne? Najdôležitejšie je zodpovedať si hneď na začiatku niekoľko základných otázok: Koľko priestoru jej môžeme venovať?  Kto...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
100 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Predložky prišli v inej farbe. Vôbec nebol problém s výmenou. Stretla som sa s veľkou ochotou...“

9. 10. 2021

„Bezproblémová transakcia. Prompné vybavenie a doručenie.“

7. 10. 2021

„Prekvapivo rychle dodanie na treti den od objednania“

7. 10. 2021

„Prehľadná stránka, vyborná komunikácia aj cena“

6. 10. 2021
Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
OK   Ďalšie informácie