Druhy sprchových hlavíc

Sprchujeme sa každý deň. To ešte neznamená, že to musí byť nudná rutina. Pre skutočný pôžitok zo sprchovania odporúčame zvážiť obstaranie sprchovej hlavice s rôznymi funkciami. V našej ponuke je toľko možností! Líšia sa medzi sebou nielen vzhľadom, ale aj tým, čo vedia. Trendom sú dnes predovšetkým úsporné hlavice a také, ktoré vedia filtrovať vodu.

hlavova sprchaPraktická ručná sprcha

Ide o najbežnejší variant sprchovej hlavice. Nájdete ju vo väčšine kúpeľní. Hodí sa k vani aj do sprchovacieho kúta. V našej ponuke ručných spŕch vyberajte z rôznych variantov vyhotovenia. Líšia sa medzi sebou dizajnom a hlavne svojimi funkciami. Ručná sprcha môže mať nastaviteľnú silu prúdu a redukciu vybraných dýz. Ponúkame aj také, ktoré majú špeciálne tesnenie, vďaka ktorému ušetríte počas sprchovania až 50 % spotrebovanej vody. Z nášho sortimentu odporúčame zamerať sa napríklad na sprchové hlavice Grohe a ich rad Sena. Tie vynikajú svojím dokonalým dizajnom aj využitými technológiami. K ručným sprchám vyberajte naše elegantné držiaky sprchy.

Sprchová hlavica s filtrom

V poslednej dobe sú veľmi obľúbené sprchové hlavice, ktoré v sebe majú obsiahnutý filter. Ten eliminuje prítomnosť chlóru a ďalších chemických látok vo vode. Pokiaľ viete, že je vaša pokožka veľmi citlivá a často býva po sprchovaní vysušená, skúste ju. Filtračnú rukoväť je nutné raz za čas vymeniť, pri obvyklom používaní asi raz za pol roka.

Hlavová sprcha pre väčší zážitok

V porovnaní s ručnou sprchou je obvod tejto hlavice väčší, preto je aj celkový dojem zo sprchovania príjemnejší. Na trhu sú produkty s rozmermi od 200 mm, poriadnu sprchu si užijete, keď si vyberiete rozmer ešte väčší. Medzi výrobkami Hansgrohe sú aj luxusné hlavové sprchy Hansgrohe Select vybrané z nich majú rozmery 466 × 300 mm a niekoľko nastaviteľných prúdov. Počas inštalácie hlavovej sprchy myslite na to, že by mala byť aspoň 15 cm nad hlavou najvyššieho člena rodiny.

sprchový panelChcete obe? Zaobstarajte si sprchový stĺp

Páčila by sa vám kombinácia hlavovej sprchy a tej ručnej? Zamerajte sa na sprchový komplet. Pokiaľ je vás v rodine viac, vyberajte nastaviteľné sprchové stĺpy, ktoré vždy upevníte v takej výške, ktorú potrebujete. Pri sprchovacom kúte väčších rozmerov môže byť problém s tým, že je hlavová sprcha príliš pri stene. Pre také kúty si vyberte radšej podomietkovú sprchovú hlavicu.

Sprchový panel sa postará, aby ste si vodu užili

Sprchu môžete vybaviť aj špeciálnym hydromasážnym panelom, jeho dýzy sa postarajú o maximálne príjemnú relaxáciu. Súčasťou niektorých panelov je dokonca LED osvetlenie, ktoré zážitok podčiarkne. Samotnej inštalácie sprchového panelu sa nebojte. Jednoducho ho pripojíte flexibilnými hadicami na prívod teplej a studenej vody – panel nepotrebuje zapojenie do elektriny. Musí mať len správny tlak vody, ten by mal byť medzi 2 – 4,5 atmosférami.

Užívajte si sprchu a nebojte sa investovať do nákupu sprchovej hlavice vyššiu čiastku. Jej životnosť je dlhá a vynaložené peniaze sa vám mnohonásobne vrátia vďaka skvelému zážitku zo sprchy.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať sprchovací kút?
29. 7. 2018

Ako vybrať sprchovací kút?

Čo všetko je potrebné vedieť, aby sme si vybrali naozaj vhodný sprchovací kút? Ponuka sprchovacích kútov je široká, rovnako tak existuje množstvo variantov,...

Čítať viac

Ako vybrať sprchovú vaničku?
5. 10. 2017

Ako vybrať sprchovú vaničku?

V dnešnej uponáhľanej dobe dávajú ľudia prednosť sprchovaniu pred kúpeľom nielen pre úsporu časovú, ale tiež pre úsporu energetickú a zároveň ekonomickú...

Čítať viac

Sprchové dvere MOVE – sen o modernej kúpeľni
2. 8. 2017

Sprchové dvere MOVE – sen o modernej kúpeľni

Sklenené dvere sa v moderných kúpeľniach stávajú stále populárnejšie. Sklo má oproti plastu mnoho pozitívnych vlastností, ktoré je dobré využiť. Výhody...

Čítať viac

Ako ušetriť v domácnosti za vodu
24. 8. 2022

Ako ušetriť v domácnosti za vodu

Ceny energií stúpajú a ich vývoj do budúcnosti nevyzerá lepšie. Veľa domácností premýšľa nad tým, ako efektívne využiť rodinný rozpočet a na čom by sa dalo...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
97 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Kvalita, rýchlosť profesionalita“

9. 4. 2023

„Obchod spravil všetko pre moju spokojnosť zákazníka.“

7. 4. 2023

„Dva nakupy. Uzasny servis. Expresne rychle dorucenie. Vyborne zabalene. Vysoka spokojnost.“

13. 3. 2023

„Objednávku som musel pozmeniť .Ochota personálu nevídaná ,všetko vybavili k spokojnosti tovar v...“

19. 2. 2023