Teplota pod kontrolou: Praktická termostatická batéria

Termostatická batéria ukončí raz a navždy zdĺhavé otáčanie kohútikov a hľadanie optimálnej teploty. Pri sprchovaní alebo kúpaní s nimi jednoducho nastavíte a udržíte konštantnú teplotu vody. Táto technológia poskytuje bezpečnosť, pohodlie a úsporu vody.

Ako funguje termostatická batéria

termostatická podomietková batériaJednou z hlavných výhod termostatických batérií je schopnosť udržovať stálu teplotu vody. Táto funkcia pomáha predchádzať prípadnému riziku popálenia alebo ochladenia vody. To oceníte hlavne pri kúpaní detí. Bezpečnostné tlačidlo na ovládači termostatu zabraňuje samovoľnému spusteniu horúcej vody. Preto sa nemusíte báť, že by behom chvíľky vašej nepozornosti dieťa otočilo kohútikom a obarilo sa.

Reguluje teplotu pri zmenách tlaku vody

Pokiaľ sa vodný prívod náhle zmení (iný člen domácnosti si počas vášho sprchovania treba začne čistiť zuby), termostatická batéria automaticky reguluje zmes teplej a studenej vody, aby udržala konštantnú teplotu. Obsahuje dva nezávislé ovládacie prvky: jeden na nastavenie teploty a druhý na kontrolu prietoku vody. Pohodlne si preto nastavíte požadovanú teplotu vody, ktorú chce používať, a termostatická batéria ju udržuje konštantnú bez ohľadu na zmeny teploty vody privádzanej z vodovodného systému.

Šetríte vodu aj energiu

Vďaka tomu, že máte teplotu vody hneď takú, akú si prajete, šetríte vodu aj energiu. Požadovaná teplota je nastavená automaticky v čo najkratšom čase a vy tak neplytváte vodou.


Batériu s termostatickým ventilom využijete pre umývadlové vodovodné batérie aj ako termostatickú sprchovú batériu. Zaobstarajte si termostatickú drezovú batériu a uľahčte si život aj v kuchyni.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať sprchovací kút?
29. 7. 2018

Ako vybrať sprchovací kút?

Čo všetko je potrebné vedieť, aby sme si vybrali naozaj vhodný sprchovací kút? Ponuka sprchovacích kútov je široká, rovnako tak existuje množstvo variantov,...

Čítať viac

Ako vybrať vodovodnú batériu?
3. 9. 2018

Ako vybrať vodovodnú batériu?

Pri rekonštrukcii alebo novej realizácii kúpeľne či kuchyne sa rieši okrem iného obstaranie vodovodnej batérie. Podľa toho, kde bude batéria umiestnená, sa...

Čítať viac

Druhy sprchových hlavíc
18. 8. 2022

Druhy sprchových hlavíc

Sprchujeme sa každý deň. To ešte neznamená, že to musí byť nudná rutina. Pre skutočný pôžitok zo sprchovania odporúčame zvážiť obstaranie sprchovej hlavice s...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
97 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024