Bezrámové sprchové kúty: Moderný dizajn a jednoduchá údržba

Bezrámové sprchové kúty sa stali symbolom moderného designu v kúpeľniach po celom svete. Ich čisté línie a elegantný vzhľad prinášajú do každého priestoru nádych luxusu a skutočnej jedinečnosti. Okrem estetickej elegancie majú bezrámové sprchové kúty hlavne praktické výhody. Aj vďaka tomu sú obľúbenou voľbou pre moderné domácnosti. Starostlivosť o ne je veľmi jednoduchá, o tom vás v nasledujúcom článku presvedčíme.

bezrámový sprchový kút

Jednoduché čistenie

Tradičné rámové sprchové kúty majú mnoho skrytých miest a zle dostupných záhybov, kde sa môžu usadzovať zvyšky peny z kozmetiky a vplyvom vlhkosti aj plesne. Bezrámové sprchové kúty majú naopak minimalistický dizajn bez zbytočných hrán a spojov. To znamená menej príležitostí na usadenie nečistôt. Čistenie takého kúta je jednoduché a rýchle. Starostlivosť o sklenenú výplň sa samozrejme nevyhnete, tá potrebuje ideálne stierku na sklo a odstraňovače vodného kameňa, ktoré sklo zároveň chránia pred ďalším usadzovaním.

Snadná údržba

Vďaka svojej konštrukcii majú bezrámové sprchové kúty menej častí, ktoré by mohli potenciálne zlyhať alebo vyžadovať opravy. Absencia pevného rámu eliminuje problémy, to znižuje náklady na údržbu a prípadnú nutnosť výmeny niektorých dielov. Navyše moderné materiály používané pri výrobe bezrámových kútov sú veľmi odolné voči chemikáliám, čo zvyšuje ich životnosť a znižuje potrebu opráv alebo výmen.

Štvrťkruhový sprchový kút bez rámu

Menšie šance pre vznik plesní a baktérií

Baktérie a plesne sú v kúpeľniach častým problémom. A to najmä v takých, kde je nemožné prirodzené vetranie oknom alebo chýba výkonná ventilácia odvádzajúca vlhkosť. Bezrámové sprchové kúty vďaka svojej jednoduchej konštrukcii minimalizujú miesta, kde sa môžu baktérie a plesne usadzovať. Niektoré moderné materiály používané pri výrobe bezrámových kútov majú navyše antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú znižovať riziko šírenia mikroorganizmov.

Investícia, ktorá sa oplatí

Z hľadiska investície do vybavenia kúpeľne sú bezrámové sprchové kúty vynikajúcou voľbou. Ich veľká odolnosť voči poškodeniu, ľahká údržba a dlhá životnosť zaisťujú, že budú dlho vyzerať a fungovať ako nové. To znamená menej peňazí potrebných na opravy.

sprchový kút walk in

Sprchové zásteny WALK-IN

Pokiaľ chcete ešte jednoduchší variant sprchového kúta, zamerajte sa na bezrámové sprchové zásteny WALK-IN. Tie poskytujú efektívnu bariéru proti úniku vody na podlahu kúpeľne, zároveň nedisponujú klasickými sprchovými dverami. Vďaka absencii klasického otočného dverného krídla môžete jednoducho vstúpiť a vystúpiť zo sprchového kúta. To je výhodné predovšetkým pre osoby so zníženou pohyblivosťou. Ide o takmer bezúdržbový sprchovací kút.

Bezrámové sprchové dvere do niky

Sprchové dvere do niky, ktoré nemajú rám, spĺňajú vďaka minimalistickému dizajnu všetky vyššie uvedené výhody. Madlá a prípadná bočná tesniaca lišta môžu byť v striebornom, transparentnom alebo čiernom variante.

Bezrámové sprchové kúty a zásteny spájajú moderný dizajn s praktickými výhodami. Uľahčujú život a pritom počas sprchovania poskytujú maximálne pohodlie. Vďaka jednoduchej údržbe a odolnosti voči poškodeniu sú ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá elegantné a praktické riešenie pre svoju kúpeľňu.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať sprchovací kút?
29. 7. 2018

Ako vybrať sprchovací kút?

Čo všetko je potrebné vedieť, aby sme si vybrali naozaj vhodný sprchovací kút? Ponuka sprchovacích kútov je široká, rovnako tak existuje množstvo variantov,...

Čítať viac

Ako urobiť sprchovací kút bez vaničky
6. 6. 2022

Ako urobiť sprchovací kút bez vaničky

Elegantný sprchovací kút bez vaničky vyzerá príťažlivo. Kúpeľňa vďaka nemu pôsobí opticky väčším dojmom, pretože je minimalistický a vyzerá vzdušne. Pokiaľ...

Čítať viac

Druhy sprchových hlavíc
18. 8. 2022

Druhy sprchových hlavíc

Sprchujeme sa každý deň. To ešte neznamená, že to musí byť nudná rutina. Pre skutočný pôžitok zo sprchovania odporúčame zvážiť obstaranie sprchovej hlavice s...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
97 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024