Druhy sprchových hlavíc
Sprchujeme sa každý deň. To ešte neznamená, že to musí byť nudná rutina. Pre skutočný pôžitok zo sprchovania odporúčame zvážiť obstaranie sprchovej hlavice s...
Najpoužívanejšie rozmery sprchovej vaničky sú 80 x 80 cm, 90 x 90 cm alebo 100 x 100 cm. Ďalej existujú aj rôzne obdĺžnikové varianty. V prípade atypickej kúpeľne je možné však vyberať z rôznych rozmerov a tvarov. Dôležitým aspektom sprchovej vaničky je aj jej výška, pričom platí, čím nižšia vanička, tým ľahší prístup do sprchovacieho priestoru.
Štandardná výška vaničky sa pohybuje medzi 3 až 6 cm, ale k dispozícii sú aj vaničky hlboké od 28 do 49 cm. Rovnako ako z atypických rozmerov možno vyberať z atypických výšok. V ponuke nájdeme tiež ploché sprchové vaničky, ktoré sú vhodné pre osoby na invalidnom vozíku.
Akrylátové vaničky sú v súčasnosti najžiadanejšie, nielen preto, že sú ľahké, na omak príjemné a hladké, teplotne stále, ale akrylát vďaka svojim vlastnostiam umožňuje vyrobiť prakticky akýkoľvek tvar. Hoci má akrylát hladký povrch, hrozí minimálne riziko pošmyknutia. Akrylát ďalej veľmi dobre tlmí zvuk dopadajúcej vody a je stálofarebný. Pozor si však musíte dať na čistiace piesky a pasty, ktoré povrch porušujú. Výhodou akrylátových vaniček je však možnosť opravy prebrúsením a následným vyhladením.
Vaničky z liateho mramoru patria medzi najkvalitnejšie. Sú nízke a je možné ich vyrobiť v akejkoľvek farbe a tvare. Vaničky sú pevné, stabilné, s nosnosťou do 300 kg, stálofarebné. Liaty mramor má výborné tepelnoizolačné vlastnosti a ľahkú údržbu. Či už sa rozhodnete vaničku podmurovať, usadiť na nožky, alebo zabudovať do podlahy, s vaničkou z liateho mramoru je to možné. Obstaranie tohto typu vaničky je finančne náročnejšie.
Keramické vaničky sa vyznačujú pevnosťou, odolnosťou, vysokou nosnosťou a ľahkou údržbou. U keramických vaničiek sa často používa protišmyková úprava alebo rošty s imitáciou tropických drevín.
Oceľové smaltované vaničky sú stále v obľube nielen vďaka nízkym obstarávacím nákladom ale tiež kvôli vlastnostiam smaltu. Smalt je hladký, farebne stály, odolný voči chemikáliám, kyselinám aj voči poškrabaniu. Aby tieto prednosti boli dodržané, je dôležité, aby smaltovaná oceľ mala hrúbku 3,5 mm. Povrch smaltu je tiež možné upraviť tzv. antislipom, ktorý zabráni možnému pošmyknutiu. Pokiaľ túto úpravu smalt nemá, je vhodné do sprchovacieho priestoru umiestniť protišmykovú rohožku. Smaltované vaničky sa vyrábajú v mnohých tvaroch a veľkostiach.
Sprchujeme sa každý deň. To ešte neznamená, že to musí byť nudná rutina. Pre skutočný pôžitok zo sprchovania odporúčame zvážiť obstaranie sprchovej hlavice s...
Vyberáte pre svoj kút sprchovú zástenu? Inštalovať ju môžete na vaničku alebo priamo na podlahu. V nasledujúcom článku vás chceme upozorniť na to, že je...
Pri renovácii alebo zariaďovaní kúpeľne stojíte pred rozhodnutím, či do nej inštalovať vaňu alebo sprchovací kút. Aby ste sa rozhodli správne, musíte zvážiť...
„S nákupom som bola veľmi spokojná, dakujem.“
„tovar vraciam neporušený, nevyhovuje rozmermi na umiestnenie v našej kúpelni“
„Rýchle dodanie, batéria vyzerá super“
„Spoľahlivé a rýchle doručenie. S objednávkou som veľmi spokojna“