Inšpirácie pre zariadenie malé toalety

Inteligentné zariadenie malej toalety je výzva, ktorej sa báť nemusíte. S trochou plánovania a kreativity môžete vytvoriť 100% funkčný a zároveň štýlový priestor. Prečítajte si naše rady, ktoré vám pomôžu pri organizácii.

malá toaletaAko začať s plánovaním

K základným odporúčaniam pri inštalácii klozetu patrí, že po jeho stranách má zostať voľný priestor aspoň 30 cm z každej. Pokiaľ sa rozhodnete túto radu ignorovať, bude vaša toaleta podobná tej v lietadle - a to asi nechcete. S ohľadom na toto pravidlo starostlivo zvážte ďalšie vybavenie vašej toalety.

Kompaktné závesné WC

Na prvom mieste, čo sa týka správneho riešenia pre malé toalety, je závesné WC. To má splachovací systém schovaný v stene a nepotrebuje teda dodatočný priestor od něj, ktorý potrebujete pri klasickom WC kombi pre splachovaciu nádržku. K vašej podomietkovej splachovacej nádržke nezabudnite zaobstarať aj splachovacie tlačidlo a ďalšie komponenty. Pokiaľ si nie ste istí, ktoré by to mali byť, odporúčame kúpiť radšej celý závesný WC set. Vďaka tomu budete mať istotu, že máte všetko potrebné.

Umyvadielko sa na WC tiež zmestí

rohové umývadielkoPotrebujete na toaletu umiestniť aj umývadlo? Zamerajte sa na atypické malé rohové umývadlá, ktoré si poradia aj s tým najmenším priestorom. V našom sortimente ich nájdete už v dĺžke iba 30 cm. Máme aj malé umyvadielko so skríňkou do WC.

Úložný priestor hľadajte na stenách

Úložný priestor na malej toalete vyriešite jednoducho. Odporúčame vyberať kúpeľňové poličky na WC a horné závesné skrinky. Môžete na ne uložiť čistiace potreby, toaletný papier a ďalšie hygienické nevyhnutnosti.

Držiak na toaletný papier v stene

Držiak toaletného papiera inštalujte do steny. Vyberajte dizajnovo jednoduchých pomocníkov, ktoré zaistia to hlavné, čo sa od nich očakáva.

Bidet pre maximálnu hygienu

elektronický bidetViete, že by ste si priali mať na toalete aj bidet, no zdá sa vám, že jej malý priestor vám to nedovoľuje? V našom sortimente môžete zaobstarať závesné WC s bidetovou spŕšku, ktorá kombinuje oba produkty. Pokiaľ ale nechcete kupovať nový klozet, existuje aj iné riešenie. Ďalším variantom je elektronický bidet v podobe sedátka, ktoré jednoducho nainštalujete na váš pôvodný WC.

Čaká vás rekonštrukcia celej kúpeľne, kde tiež nie je miesta nazvyš? Prečítajte si náš článok, ktorý sa venuje tomu, ako na rekonštrukciu malej kúpeľne. Dozviete sa hneď niekoľko tipov, ktoré vám plánovanie uľahčia.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať záchod?
29. 7. 2018

Ako vybrať záchod?

V dnešnej dobe je ponuka klozetov široká ako po stránke praktickej, tak z hľadiska dizajnu. Preto je potrebné si dôkladne rozmyslieť vaše...

Čítať viac

 Ako vybrať toaletnú dosku
20. 4. 2021

Ako vybrať toaletnú dosku

Pri stavbe alebo rekonštrukcii obvykle diskutujete pri výbere dominantnejších prvkov domácnosti. V prípade kúpeľne to býva umývadlo, sprchovací kút alebo vaňa...

Čítať viac

Ako vybrať tú pravú toaletu pre domácnosť
15. 3. 2022

Ako vybrať tú pravú toaletu pre domácnosť

Ideálna toaleta šetrí vodu, je jednoduchá na údržbu a svojim používateľom poskytuje maximálne pohodlie. V nasledujúcom článku si zhrnieme, na čo je dobré sa...

Čítať viac

Ako používať bidet a ktorý vybrať?
19. 1. 2022

Ako používať bidet a ktorý vybrať?

Bidet je v dnešnej dobe vyhľadávaným pomocníkom pre oblasť intímnej hygieny. Zvažujete jeho nákup? Vysvetlíme vám, prečo si ho zaobstarať, porovnáme štyri typy...

Čítať viac

Ako opraviť záchod, ktorý preteká
26. 5. 2022

Ako opraviť záchod, ktorý preteká

Pretekajúcu toaletu je potrebné riešiť okamžite. Len počas jednej minúty v nej zbytočne pretečie aj liter vody! Až dostanete vyúčtovanie za jej spotrebu, môže...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
97 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024