Ako vybrať tú pravú toaletu pre domácnosť

Ideálna toaleta šetrí vodu, je jednoduchá na údržbu a svojim používateľom poskytuje maximálne pohodlie. V nasledujúcom článku si zhrnieme, na čo je dobré sa zamerať pri výbere záchodu a vysvetlíme si výhody rimless toalety, WC s bidetom a detského aj bezbariérového WC. Vy vďaka tomu vyberiete taký záchod, ktorý vám naozaj sadne.

retro toaletaKam s ním!

Bude klozieť súčasťou kúpeľne, alebo pre neho máte samostatnú miestnosť? Od toho sa odvíja, koľko miesta mu môžete vyčleniť a zároveň to, kde je preň umiestnená voda a odpad. To ovplyvní váš výber, rozhodovať sa budete medzi zostavou toalety a nádržky (tzv. WC kombi) a samostatným WC (voľne stojaci alebo závesný) s podomietkovým splachovaním. Pokiaľ sa neorientujete v týchto základných pojmoch, prečítajte si náš článok ako vybrať WC.

Akonáhle budete mať v tomto jasno, prídu na rad praktické vlastnosti daného typu klozetu. Faktorov, ktoré majú mať vplyv na rozhodovanie, je hneď niekoľko. Okrem ceny by vás mala zaujímať:

- spotreba vody pre jedno spláchnutie,

- technologická nadstavba pre intímnu hygienu (bidet),

- bezbariérové ​​užívanie pre seniorov či hendikepované osoby,

- vhodnosť toalety pre malé deti.

Efektívne využitie vody ponúka Rimless toaleta

Rimless toaleta, inak aj WC bez okrajov, osloví tých, ktorí sú prísni na hygienické parametre, ktoré od sanitárnej keramiky očakávajú. Rimless klozet nemá klasický splachovací kruh, voda je rozvedená špeciálnym tvarovaním vnútorného priestoru. Táto technológia zaisťuje rovnomerné spláchnutie celej misy a zároveň zabraňuje usadzovaniu nečistôt a baktérií na zle prístupných miestach. Toaleta nemá žiadne vnútorné záhyby a duté priestory, kde by sa mohlo baktériám dariť. Vďaka tomu je starostlivosť o čistotu klozetu jednoduchá.

Benefitom je aj to, že toalety s rimless technológiou potrebujú na jedno spláchnutie obvykle len 4,5 litra. Klasické WC s nádržkou pritom môže na jedno spláchnutie spotrebovať aj desať litrov vody! Niektoré bezokrajové toalety majú dokonca úspornú technológiu Dual Flush, ktorá si vystačí s 3 litrami na malé spláchnutie a 4,5 litra na veľké spláchnutie. Rimless technológia tak zabraňuje plytvaniu s vodou, je šetrnejšia k životnému prostrediu a zároveň znižuje vaše náklady na spotrebu vody.

WC s bidetom pre vyššiu osobnú hygienu

Sprchovacie WC, alebo WC s bidetom, uľahčí vašu každodennú očistu. Jednoduchým stlačením tlačidla sa postaráte o sviežosť a čistotu vašej pokožky. Súčasťou takého WC môže byť aj oscilačná masáž, nastaviteľná teplota aj tlak vody a záverečné osušovanie pokožky. Ide o produkt pre náročných, ktorí chcú od svojej toalety maximálnu starostlivosť.

Detská alebo bezbariérová toaleta

Viacgeneračné domácnosti musia myslieť na to, aby toaleta slúžila aj seniorom a prístup na ňu bol pre nich ľahký. Ak máte doma malé deti, chcete im zaobstarať záchod, na ktorý sa dostanú bez vašej pomoci.

Záchod pre seniorov a hendikepovanýchbezbariérová kúpeľňa

Bezbariérová toaleta má obvykle zvýšený posed cca 50 cm od podlahy (obvyklá výška je okolo 40-44 cm). WC splachovač je na dosah ruky v bezprostrednej blízkosti a dobré je taktiež vybaviť priestor okolo toalety madlom pre vyššiu oporu. Zvažujete rekonštrukciu kúpeľne na úplne bezbariérovú? Prečítajte si náš článok, kde sa venujeme vybaveniu bezbariérovej kúpeľne s dôrazom na praktickosť a funkčnosť. Pokiaľ si nemôžete bezbariérovú toaletu z rôznych dôvodov dovoliť, inštalujte aspoň sedátko na WC pre seniorov.

Detská toaleta

Ak čakáte prírastok do rodiny, kúpte detský klozet, ktorý tým najmenším uľahčí prvé návyky s každodennou hygienou. Detské toalety majú výšku len 35 cm a doplniť ich môžete ďalším sortimentom, akým je napríklad sedátko do vane a ďalšie praktické doplnky do kúpeľne pre malé deti. Toalety sú vo veselých dizajnoch, ich vzhľad podporíte originálnou detskou doskou. Ak v kúpeľni bojujete s miestom a detská toaleta sa vám domov jednoducho nezmestí, odporúčame zaobstarať praktické sedátko s redukciou pre deti.

Toaleta ako dizajnový prvok

U všetkých vyššie uvedených typov toaliet hrá dôležitú úlohu pri výbere design. Na trhu je toľko možností! Preto by bola škoda uspokojiť sa s jednoduchým štandardom. V našom sortimente nájdete originálne poňatie závesného WC v netradičnej čiernej farbe od značky GSI, retro klozety zaujímavých kriviek a nadčasové minimalistické spracovanie, v ktorých dominuje značka Mexen alebo Cersanit. Pri výbere sa sami presvedčíte, že dômyselné designové spracovanie automaticky neznamená výrazné navýšenie obstarávacej ceny.

Naše tipy pre harmonickú kúpeľňustylová koupelna

Vyberáte všetky prvky kúpeľne s dôrazom na design a zároveň očakávate jednotný vzhľad a kompaktnosť? Zamerajte sa na kúpeľňové zostavy. Ich obrovskou výhodou je to, že ladia už od prvej chvíle. Vy si vyberiete ideálnu farbu a štýl a potom už len kombinujete skrinky, poličky, zrkadlá a ďalšie komponenty. Veľmi obľúbená je kúpeľňová zostava s umývadlom na dosku, vďaka nemu bude vyzerať vaša kúpeľňa ako z katalógu a vy si v nej budete užívať štart každného dňa. Jednoduchšiu prácu s ladiacim interiérom budete mať, pokiaľ vyberiete kúpeľňový nábytok z rovnakej série.


Ďalšie zaujímavé články

Upchatý záchod vyriešite aj bez inštalatéra
28. 7. 2022

Upchatý záchod vyriešite aj bez inštalatéra

Upchal sa vám doma záchod? Toto nepríjemné nadelenie zvládnete vyriešiť aj bez inštalatéra. Na internete existuje veľa trikov, ktoré radia, ako opraviť upchatý...

Čítať viac

Inšpirácie pre zariadenie malé toalety
3. 11. 2023

Inšpirácie pre zariadenie malé toalety

Inteligentné zariadenie malej toalety je výzva, ktorej sa báť nemusíte. S trochou plánovania a kreativity môžete vytvoriť 100% funkčný a zároveň štýlový...

Čítať viac

Malá kúpeľňa s WC? Poradíme, ako na to
9. 11. 2023

Malá kúpeľňa s WC? Poradíme, ako na to

S kúpeľňou veľkosti poštovej známky musíte múdro plánovať, aby ste do nej vložili všetko potrebné. O to viac, pokiaľ má byť jej súčasťou aj toaleta. Všetko sa...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
97 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024