Kúpeľňová zástena chráni podlahu pred potopou

Kúpeľňová zástena oddeľuje sprchovací kút alebo vaňu od zvyšku kúpeľne. Jej hlavná úloha je jasná, tým je udržať zvyšok kúpeľne počas vášho sprchovania suchý. Plní zároveň dôležitú estetickú funkciu a pri výbere špeciálneho skla zaistí aj potrebné súkromie - vďaka tomu môže byť počas vášho sprchovania v kúpeľni pokojne ďalší člen domácnosti. V nasledujúcom článku predstavíme varianty zo sortimentu kúpeľňových zásten.

Kúpeľňová zástena chráni podlahu pred potopou - aquatek-party-koupelnaOcitli ste sa niekedy v hotelovej kúpeľni bez zásteny? Viete určite dobre, že osprchovať sa tam bez toho, aby ste nechali v kúpeľni po sebe potopu, je takmer nemožné. Kúpeľňové zásteny plnia túto dôležitú funkciu, aké máte na výber?

Sprchovací kút

Sprchovací kút môže byť štvorcový, obdĺžnikový, polkruhový aj atypický. Pokiaľ kupujete sprchové dvere na vaničku pre vopred danú niku, môžete vyberať z dverí jednokrídlových aj dvojkrídlových, zalamovacích či posuvných. Vhodná je aj bezrámová sprchová zástena, ktorá pôsobí elegantne a vzdušne.

Sprchová zástena walk-in

Pre tento typ zásteny je typický otvorený vstup, ktorý nie je osadený dverami. Poskytuje pohodlný vstup. Pokiaľ sa rozhodnete pre inštaláciu sprchovej zásteny bez vaničky, získate navyše bezbariérový sprchovací kút. Ten uľahčí každodennú hygienu seniorom aj osobám so zníženou pohyblivosťou. Môžete si ho zaobstarať aj pre jeho elegantný a ničím nerušený vzhľad.

Niekoľko výhod sprchovej zásteny walk-in:

sprchová zástěna walk inOtvorený vstup: Sprchová zástena walk-in nemá dvere. To znamená, že nie je potrebné otvárať ani zatvárať dvere pri vstupe do sprchovacieho kúta. To uľahčuje vstup a výstup. Je vhodný pre tých, ktorí preferujú priestranný a bezbariérový design z akéhokoľvek dôvodu.

Dojem vzdušnosti: Walk-in vytvára pocit otvoreného a priestranného dojmu z celej kúpeľne.

Jednoduchá údržba: Vďaka otvorenému a jednoduchému dizajnu je údržba kúta hračka. Nemusíte sa zaoberať čistením zalamovacích alebo posuvných dverí, zástena je čistá za pár minút.

Možnosť prispôsobenia: Sprchové zásteny walk-in sú k dispozícii v rôznych veľkostiach, tvaroch a prevedeniach. To umožňuje adaptáciu kúpeľni a vašim individuálnym preferenciám. Môžete si vybrať sprchovú zástenu s jedným alebo viacerými sklenenými panelmi, doplnenú o protišmykový povrch alebo dekoračné prvky.

Sprchový kút bez vaničky vyzerá lákavo? Prečítajte si náš článok, ktorý sa venuje tomu, ako urobiť sprchovací kút bez vaničky a zistite, či si ho môžete dovoliť svojej kúpeľni.

Vaňová zástena

Máte v kúpeľni sprchovací kút aj vaňu? Nemusíte ju osadzovať zástenou. Pokiaľ ale plánujete využívať vaňu aj na sprchovanie, odporúčame ju zaobstarať. Inštalácia vaňovej zásteny nie je ničím zložitá. Nemusíte sa ani báť toho, že by nejako musela narušiť vzhľad kúpeľne. Dnes sú na trhu dostupné elegantné rámové aj decentné bezrámové sprchové zásteny na vaňu. Moderné sú aj pneumatické vaňové zásteny, ktoré sa dokážu presunúť a zložiť na stenu nad vaňovou batériou. Delíme ich ďalej podľa toho, do akej miery uzatvárajú vstup okolo vane:

Uzatvárajú priestor čiastočne

 • Jednokrídlové vaňové zásteny,
 • dvojkrídlové vaňové zásteny,
 • vaňové zásteny s pevnou stenou v rovine – jedna časť zásteny je napevno, s ďalšou časťou môžete pohybovať.

   Uzatvárajú priestor vo vani kompletnevanová hydraulická zástena

 • Dvojdielne vaňové zásteny,
 • trojdielne vaňové zásteny,
 • štvordielne vaňové zásteny,
 • päťdielne vaňové zásteny.

Možnosti otvárania vaňovej zásteny

Rovnako ako pre sprchové zásteny aj pre tie vaňové existujú rôzne možnosti otvárania:

 • Pevné vaňové zásteny – nedá sa s nimi pohybovať alebo ich skladať.
 • Pevné vaňové zásteny s krátkou otočnou stenou.
 • Vaňové zásteny pohyblivé v smere dovnútra aj von.
 • Posuvné vaňové zásteny.
 • Skladacie (zalamovacie) vaňové zásteny.

Pri výbere kúpeľňovej zásteny nepodceňte výber zasklenia. Číre sklo pôsobí vzdušnejším dojmom, bariéru pred okolím vám ale neposkytne. Matné sklo je zase esteticky o niečo plnšie, zaručí vám ale potrebnú diskrétnosť pri každodennom sprchovaní. Prečítajte si náš článok, kde sa venujeme tomu, čo nepodceniť pri výbere sprchovacieho kúta.

 

Ďalšie zaujímavé články

Ako na rekonštrukciu malej kúpeľne v paneláku
11. 8. 2022

Ako na rekonštrukciu malej kúpeľne v paneláku

Stále vás doma straší stará umakartová kúpeľňa? Alebo ste kúpili starší byt na investíciu a teraz premýšľate nad jeho celkovou rekonštrukciou? Zrejme dôjdete k...

Čítať viac

Čo je nika a ako ju využiť v kúpeľni
29. 7. 2022

Čo je nika a ako ju využiť v kúpeľni

Nika je výklenok zapustený do hĺbky muriva. V dávnej minulosti sa takéto výklenky používali na umiestnenie podobizní alebo sôch. Dnes ich v interiéri nájdeme...

Čítať viac

Ako opraviť záchod, ktorý preteká
26. 5. 2022

Ako opraviť záchod, ktorý preteká

Pretekajúcu toaletu je potrebné riešiť okamžite. Len počas jednej minúty v nej zbytočne pretečie aj liter vody! Až dostanete vyúčtovanie za jej spotrebu, môže...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
100 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Rýchle dodanie, batéria vyzerá super“

9. 6. 2024

„Spoľahlivé a rýchle doručenie. S objednávkou som veľmi spokojna“

31. 5. 2024

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024