Upchatý záchod vyriešite aj bez inštalatéra

Upchal sa vám doma záchod? Toto nepríjemné nadelenie zvládnete vyriešiť aj bez inštalatéra. Na internete existuje veľa trikov, ktoré radia, ako opraviť upchatý záchod. My sme pre vás pripravili niekoľko takých, ktoré skutočne fungujú. 

Upchatý záchod vyriešite aj bez inštalatéra - 5978089Zatvorte uzáver vody

Pokiaľ máte upchatý záchod a hladina vody v mise neubúda, rozhodne znovu nesplachujte. Inak sa vám môže stať, že všetok odpad, ktorý ste v toaletnej mise zanechali, vytečie von. Bude potrebné vypnúť prívod vody. Buď zatvorte vodu za toaletou, alebo zatvorte otvorenú klapku v nádržke na vodu. Nasaďte si gumové rukavice, do ruky zoberte prázdne vedro a pripravte sa na ďalšiu prácu.

Zvon na WC vždy poruke

Vedľa kefy na WC by mal mať svoje čestné miesto zvon na čistenie odpadov. Jeho obstarávacia cena je okolo sto korún. Jeho prítomnosť vo chvíli, keď márne dúfate v to, že odpad misu opustí, je na nezaplatenie. Zvon priložte na odtok upchatej toalety a niekoľkokrát skúste zapumpovať. Vytvorený tlak by vám mal pomôcť vytiahnuť všetok odpad, ktorý záchod upchal. Do vedra vyhoďte všetky nečistoty, ktoré sa vám podarilo uvoľniť. Až potom spláchnite. Zvon využijete aj na upchatý odpad v umývadle.

Pumpovať zvonom má zmysel len vtedy, keď už nie je celá misa zaplnená vodou. Pokiaľ je vodou plná po okraj, musíte ju najskôr vyliať von. Pretože ste si pripravili na prácu vedro, stačí vziať téglik alebo hrnček a začať do neho vodu vylievať.

Chemický „krtko“ na čistenie odpadov

Okrem záchodového zvona pomôže od upchatej toalety čistič potrubia, ktorý poznáme pod názvom „krtko“. Počas jeho použitia sa presne riaďte návodom na obale. Postará sa o záchod upchatý vlhčenými obrúskami aj toaletným papierom.

WC kombi s umývátkemPomôžte si tým, čo práve máte doma

Potrebujete vyriešiť upchatý záchod v čase, keď sú všetky obchody zatvorené a krtka ani zvon doma nemáte? Dobrým tipom je použitie horúcej vody a saponátu. Voda nesmie byť vriaca, inak by mohla keramická misa prasknúť. Stačí horúca voda z kohútika, zmiešajte ju s vaším prípravkom na riad, ten si poradí s rozpustením tukov a iných usadenín.

Ide to aj bez chémie

Nechcete na upchatý záchod používať chémiu? Vyrobte si niečo podobné z octu a sódy. Na uvoľnenie toalety budete potrebovať pol kila sódy, ktorý zalejete litrovou fľašou octu. Pokojne potom nalejte do misy zase horúcu vodu z kohútika. Zmes nechajte pôsobiť celú noc a ráno spláchnite. Potom by malo byť po probléme.

Keď inštalatér nemá čas

Žiadny z vyššie uvedených tipov nezabral a váš inštalatér má voľno až o pár dní? Ako môžete sami prepchať záchod? Zájdite do obchodu s domácimi potrebami alebo tými pre domácich majstrov a kúpte kanalizačné pero. Pokiaľ sa vám doň nechce investovať (stojí ale obvykle okolo pár stoviek), skúste rozmontovať kovové ramienko na šaty, ktoré poslúži podobne. Obaľte ho handrou, aby ste nepoškriabali misu toalety a v odtoku s ňou hýbte tam a späť. Malo by sa vám podariť rozhýbať uviaznuté kúsky nečistôt a odtok spriechodniť.

Do misy vyhadzujte len toaletný papier

Rovnako ako pri množstve iných vecí aj pri toalete platí, že je dobré problémom predchádzať a starať sa o ňu priebežne. Konkrétne to znamená, že by ste mali do WC vyhadzovať iba toaletný papier. Zvyšky z kuchyne do nej nepatria. Olej z vyprážania zlejte do fľaše a vyhoďte do kontajnera alebo triedeného odpadu, určite nie do misy. Raz za čas preventívne, či už krtkom, alebo jeho prírodným variantom, toaletu prepláchnite. Vďaka tomu nebudete musieť riešiť až tú najhoršiu možnú situáciu.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať tú pravú toaletu pre domácnosť
15. 3. 2022

Ako vybrať tú pravú toaletu pre domácnosť

Toaletu vyberajte starostlivo, zamerajte sa na užitočné vlastnosti Ideálna toaleta šetrí vodu, je jednoduchá na údržbu a svojim používateľom poskytuje...

Čítať viac

Ako vybrať sprchové dvere?
17. 11. 2017

Ako vybrať sprchové dvere?

Hoci majú sprchové dvere do niky (vymurované miesto) jednoduchý vzhľad, patria k dominante kúpeľne. Preto by sme ich výberu mali venovať pozornosť už na...

Čítať viac

Ako vybrať umývadlo?
29. 7. 2018

Ako vybrať umývadlo?

Výber umyvadla určuje atmosféru kúpeľne – existujú umývadlá v tradičnom tvare, retro, rustikálne, moderné či ďalšie dizajnové kúsky. Umývadlá sa však nelíšia...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
97 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Kvalita, rýchlosť profesionalita“

9. 4. 2023

„Obchod spravil všetko pre moju spokojnosť zákazníka.“

7. 4. 2023

„Dva nakupy. Uzasny servis. Expresne rychle dorucenie. Vyborne zabalene. Vysoka spokojnost.“

13. 3. 2023

„Objednávku som musel pozmeniť .Ochota personálu nevídaná ,všetko vybavili k spokojnosti tovar v...“

19. 2. 2023