Ako vybrať pisoár? Zamerajte sa na dizajn a prívod vody

Pisoár nemá už dávno svoje miesto iba na verejných toaletách. Jeho praktické vlastnosti využijete aj doma. Najviac oceníte úsporu vody V porovnaní s WC vám stačí na jedno spláchnutie len osmina vody! Ako sa v ponuke pisoárov vyznať poradíme v našom nasledujúcom článku.

Okrem úspory vody vás k zaobstaraniu pisoáru môže motivovať aj to, že je jeho inštalácia veľmi jednoduchá. Hodí sa do domácností, kde je prevaha mužov, dámy sa nebudú musieť stále trápiť so sklápaním doštičky. Je tiež veľmi ľahký na údržbu. V ponuke nájdete aj detské pisoáre, ktoré pomôžu tým najmenším so správnymi hygienickými návykmi.

pisoárDizajn a materiál

Vybrať si môžete rohový pisoár, nástenný, stojaci, s ochranným okrajom alebo bez. Pisoáre bez ochranného okraja sú viac designovou záležitosťou a bývajú obvykle väčšie. Pisoáre s ochranným okrajom o niečo lepšie zabránia nechcenému zasiahnutiu vedľa stojacej osoby alebo steny. Pisoáre sú vždy z prvotriednej keramiky.

Detský pisoár ako žaba alebo tučniak

Výnimku tvoria detské pisoáre, ktoré môžu byť z umelej hmoty av tvare rôznych zvieratiek – napríklad žaby, tučniaka alebo futbalovej lopty. O to viac bude pánov chlapcov baviť ich používanie.

Nápady bez hraníc

Na internete nájdete mnoho vtipných obrazových galérií netradičných pisoárov. Tie majú napríklad tvar hlavy známeho politika, mušle, mäsožravé kvety, alebo trumpety. Využívajú sa obvykle skôr v krčmách alebo baroch, súkromie zaisťuje deliaca stena medzi pisoármi.

Do akej výšky inštalovať pisoár?

Dodatočná inštalácia pisoáru do kúpeľne alebo k toalete nemusí nutne znamenať väčší zásah do obkladov. Pisoár sa dá jednoducho napojiť na záchod alebo odpad umývadla. Odporúčame nainštalovať tak, aby jeho spodná hrana bola 65 cm nad úrovňou podlahy. Pri pisoári pre deti by mala byť výška spodnej hrany 45-57 cm.

Pri výbere sa zamerajte aj na to, aký zvolíte druh odpadu – môže byť buď zadný alebo spodný. Ten zadný je praktickejší, schovaný za pisoárom pôsobí elegantne.

Ručné alebo automatické splachovanie

Na výber máte klasický manuálny splachovač k pisoáru, ktorý funguje rovnako ako pri toalete – jednoducho stlačíte tlačidlo a je hotovo. Istotu toho, že sa na spláchnutie nikdy nezabudne, máte s automatickým splachovaním. Senzor, ktorý dokáže detekovať pohyb, sa o to postará.

Ešte ďalej sú splachovacie systémy u pisoárov, ktoré fungujú na princípe časovej sekvencie. To znamená, že po uplynutí určitého časového úseku sami spláchnu – podobné systémy sa ale využívajú skôr na toaletách gastronomických zariadení alebo iných verejných miestach.

Ako vybrať pisoár? Zamerajte sa na dizajn a prívod vody - 3594618685d8c296ea73104250e386b2c261ceb981b75a31c24a98b0Bezvodý pisoár

Nebojte sa, pisoár bez splachovania vám zaistí maximálnu hygienickú čistotu. Nemusíte sa báť ani zápachu. Vďaka špeciálnemu dizajnu, glazúre a prirodzenej gravitácii stečie moč do nádržky. Prípadný zápach eliminuje protizápachová bariéra a špeciálna kvapalina, ktorá moč dezinfikuje a zbavuje škodlivín. Vďaka tomu je možné ju potom vpustiť do odpadu.

Šíreniu zápachu zabraňuje patentovaný ventil, ktorý má garantovanú životnosť. Po uplynutí tejto doby ho jednoducho vymeníte za nový ventil, ktorý bude slúžiť ďalej. Bezvodé pisoáre sú ohľaduplnejšie k životnému prostrediu a vďaka ušetrenej vode aj k vašej peňaženke. Vyžadujú ale častejšiu údržbu a čistenie.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá
28. 7. 2018

Ako vybrať vaňu? Bez kompromisov – ponuka je bohatá

Výber vane je jedným z kľúčových rozhodnutí pri plánovaní realizácie kúpeľne, preto je potrebné si odpovedať na základné otázky. Ako veľký priestor máme...

Čítať viac

Ako vybrať sprchové dvere?
17. 11. 2017

Ako vybrať sprchové dvere?

Hoci majú sprchové dvere do niky (vymurované miesto) jednoduchý vzhľad, patria k dominante kúpeľne. Preto by sme ich výberu mali venovať pozornosť už na...

Čítať viac

Druhy sprchových hlavíc
18. 8. 2022

Druhy sprchových hlavíc

Sprchujeme sa každý deň. To ešte neznamená, že to musí byť nudná rutina. Pre skutočný pôžitok zo sprchovania odporúčame zvážiť obstaranie sprchovej hlavice s...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
93 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„rýchle vybavenie aj doprava“

23. 11. 2023

„Veľká spokojnosť s tovarom“

4. 11. 2023

„Ústretové jednanie so zákazníkom, rýchle vybavenie objednávky- do 3 dňov, napriek obrovskej...“

25. 10. 2023

„Nakupoval som u nich prvý krát, všetko prišlo ako má “

23. 10. 2023