Malá kúpeľňa s WC? Poradíme, ako na to

S kúpeľňou veľkosti poštovej známky musíte múdro plánovať, aby ste do nej vložili všetko potrebné. O to viac, pokiaľ má byť jej súčasťou aj toaleta. Všetko sa dá dobre zvládnuť, a to bez kompromisov v oblasti úžitkových vlastností alebo komfortu.

Pri menších kúpeľniach je dôležité zapojiť inteligentné riešenia a dať priestor jednoduchosti. Zásadné je správne premyslenie funkčnosti základného vybavenia (vane, sprchovacieho kúta a toalety), úložného priestoru a chytrej kombinácie svetiel. Zapojte neutrálne farby na stenách aj na podlahe, aby ste podporili pocit vzdušnosti.

malá kúpeľňa s toaletouWalk-in sprchový kút alebo vaňa do malej kúpeľne

V malej kúpeľni sa budete musieť rozhodnúť, či inštalujete vaňu alebo sprchovací kút. Pokiaľ sa nechcete vzdať výhod spojených s kúpaním, odporúčame umiestniť vaňovú zástenu. Vďaka nej sa vo vani pohodlne osprchujete a pritom za sebou nenecháte na podlahe potopu.

Pokiaľ ste sa rozhodli pre kút, potom je praktický a nenáročný na priestor sprchovací kút walk-in. Sklenená zástena do sprchy sa postará o oddelenie priestoru kúpeľne a kúta. Ďalšou alternatívou môže byť sprchovací kút v nike. Ide o špeciálny vstavaný sprchový kút, ktoré je možné vytvoriť aj v priestorovo úspornom variante.

Šikovný kúpeľňový nábytok s úložným priestorom

Premyslite si najskôr, čo musí v kúpeľni naozaj zostať. Možno zistíte, že sa vám zmestí kôš na špinavú bielizeň do spálne, čističe kúpeľne schováte do kumbálu a práčka pôjde zapojiť do kuchyne. Vybavenie, ktoré v kúpeľni potrebujete, vyberajte múdro. Zapojte skrinku s umývadlom, prekvapí vás, koľko vecí sa do nej zmestí. Závesné skrinky sa hodia tam, kde už na podlahe nezostáva miesto nazvyš, zrkadlové galerky schovajú drobnú kozmetiku a nechajú ju pritom pohodlne na dosah ruky.

Vhodná toaletná misa pre malú kúpeľňu

Bojujete vo vašej kúpeľni s miestom? Odporúčame inštaláciu skráteného WC. To je oproti štandardným toaletám o niekoľko málo centimetrov kratšie, čo neuberá na jeho funkčnosti ani komforte. Myšlienky na bidet sa nemusíte vzdať, v našom sortimente nájdete praktické wc s bidetom v jednom, ktoré umožňuje bidetová doska.

Elegantné oddelenie WC od zvyšku kúpeľne

oddelenie toalety v kúpeľniNepáči sa vám pohľad na WC v kúpeľni? Poradíme vám pár jednoduchých nápadov, ktorými misu schováte. V malej kúpeľni je najjednoduchším riešením múdro rozmiestnený nábytok. Vysoký kúpeľňový regál zaplníte rôznymi vecami, ako napríklad poskladanými uteráky, kozmetikou a dekoráciami.

Ďalším variantom môže byť vytvorenie dekorácie z vyšších rastlín. Môžu byť živé a pokojne aj umelé. Vyberajte také, ktoré rastú smerom nahor a nie do priestoru. Ideálne je napríklad bambus.

Vytvorenie malej kúpeľne s WC, ktorá je funkčná a pohodlná, môže byť náročné, ale s trochou plánovania a kreativity to určite dokážete. Nezabudnite tiež brať do úvahy osobné preferencie a potreby pri navrhovaní takejto kúpeľne.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať tú pravú toaletu pre domácnosť
15. 3. 2022

Ako vybrať tú pravú toaletu pre domácnosť

Ideálna toaleta šetrí vodu, je jednoduchá na údržbu a svojim používateľom poskytuje maximálne pohodlie. V nasledujúcom článku si zhrnieme, na čo je dobré sa...

Čítať viac

Inšpirácia na vybavenie malej kúpeľne
26. 7. 2022

Inšpirácia na vybavenie malej kúpeľne

Čaká vás zariaďovanie novej kúpeľne, ktorá má miesta tak akurát? Asi si lámete hlavu s tým, ako v malej kúpeľni usporiadať všetko tak, aby ste sa v nej...

Čítať viac

Ako na rekonštrukciu malej kúpeľne v paneláku
11. 8. 2022

Ako na rekonštrukciu malej kúpeľne v paneláku

Stále vás doma straší stará umakartová kúpeľňa? Alebo ste kúpili starší byt na investíciu a teraz premýšľate nad jeho celkovou rekonštrukciou? Zrejme dôjdete k...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
97 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024