Kúpeľňa pre deti

Kúpeľňa, v ktorej deti začínajú a končia svoj deň, by mala byť hravá, praktická a hlavne bezpečná. Ako sa zároveň vysporiadať s detským vyčíňaním tak, abyste každý večer nestrávili upratovaním? Poradíme, ako vybaviť správne kúpeľňu. Bude skvele slúžiť vám aj vašim deťom.

Protišmykové povrchy zabránia nehodám

Pobehovanie detí po kúpeľni nezastavíte, k nehode môže dôjsť jednoducho. Predíďte možným zraneniam tým, že do kúpeľne zaobstaráte antišmykový povrch. Minimalizujete tak riziko pádov a úrazov. Dôležitá je aj protišmyková podložka do vane pre deti, prípadne do sprchového kúta.

Nízke detské umývadlo uľahčí ich hygienu

umývadlo s detskou batériouInštalácia umývadla vo výške, ktorá je dostupná pre deti, umožňuje jednoduchšie používanie a deťom uľahčí prvé hygienické návyky. Podporí aj ich samostatnosť v bežných ranných úkonoch. Pokiaľ si nemôžete také druhé nižšie umývadlo dovoliť, detské schodíky k umývadlu, ktoré im umožnia ľahký prístup.

Dvojumývadlo ušetrí čas počas ranného zhonu

Zdieľanie kúpeľne so súrodencami môže často vyvolávať hádky. Vyhnete sa im tým, že zaobstaráte dvojumývadlo, ktoré ušetrí ranný drahocenný čas. Keď budete s dieťaťom pri umývadle vy, zároveň mu ľahko ukážete, čo všetko je ráno potrebné v kúpeľni vykonať. Jeho bude baviť učiť sa všetko tak, že vás bude napodobňovať.

detská toaletaDetská toaleta s nižším usadením

Výška usadenia toalety je pre dospelú osobu a dieťa samozrejme odlišná. Pokiaľ to vaša kúpeľňa dovoľuje, inštalujte pre svoje deti toaletu so zakotvením v nižšej výške. Jeho súčasťou bude sedátko na WC pre deti. Nemáte miesta nazvyš? Pomôžu aj protišmykové schodíky k WC pre deti, ktoré deťom uľahčia prístup na toaletu. Aby im vyhovovalo aj WC sedátko, odporúčame redukciu na WC pre deti.

Jednoduché spláchnutie toalety

Niektoré spôsoby splachovania sú pre deti zložitejšie. Majú ťažké splachovacie tlačidlá, ktoré je pre ich malé prstíky nemožné ovládať. Pred nákupom toalety teda otestujte splachovacie tlačidlo. Vyberte si s záchodovou misu, ktorá má mäkké splachovacie tlačidlo.

detský schodík do kúpeľneSchodíková stolička pre ľahšiu dostupnosť

Detská stolička do kúpeľne je najľahším a zároveň cenovo najefektívnejším spôsobom, ako ju sprístupniť deťom. Môžu dosiahnuť na veci a ani sa nemusia naťahovať alebo si "skracovať" cestu tým, že sa šplhajú po vani alebo iných klzkých a nebezpečných povrchoch. Stolička musí byť pevná a zároveň ľahko prenosná - aby mohla slúžiť všade tam, kde ju bude práve potrebné.

Chráňte deti pred obarením

Zaobstarajte si termostatické vodovodné batérie, ktoré sú vybavené poistkou. Vďaka tomu máte istotu, že nedôjde počas chvíľky vašej nepozornosti k obareniu vašich detí.

Vaňa pre deti

Vybavte vašu vaňu prvky, ktoré deťom uľahčia vstup aj výstup z nej a zvýšia aj mieru ich bezpečia pri kúpaní. Existujú aj vane s teplotnými indikátormi, ktoré pomáhajú kontrolovať teplotu vody. Za pár korún zaobstaráte aj detský vodeodolný teplomer do vaničky.

Police bez dvierok pre ľahkú prehľadnosť

Keď si potrebujú malé deti umyť ruky a chcú siahnuť po uteráku, mali by ho mať uskladnený v ich výške. To isté platí pre držiak na zubné kefky a pastu. Otvorené police s vecami, ktoré deti v kúpeľni potrebujú, sú skvelým spôsobom, ako zachovať v kúpeľni poriadok. Len tak zabránite tomu, aby zbytočne neotvárali všetky skrinky a nepresúvali veci z jedného miesta na druhé. Budú jasne vedieť, ktoré poličky patria im a že má každá vec svoje pevne dané miesto.

Skrinky na zámok na uloženie liekov a chemických prípravkov

detská kúpeľňaChemické prípravky, ktoré potrebujete na upratovanie kúpeľne a pranie bielizne schovajte radšej pod zámok alebo dvierka opatrite aspoň detskou poistkou. Pre uloženie vyberte vyššiu skrinku, ktorá bude mimo dosahu detí. Do takej skrinky patria aj lieky, nožnice, žiletky a podobné nebezpečné predmety.

Organizačné háčiky

Háčiky do kúpeľne na zavesenie uteráka, županu alebo pyžamá, sú jednoduchým a pritom efektívnym riešením na odstránenie neporiadku. Deti budú mať pridelený svoj háčik, ten si budú strážiť a využívať len ten. Aj taká maličkosť im dá pocit zodpovednosti.

Zamerajte sa primárne na vytvorenie bezpečného interiéru kúpeľne. Vy tak nebudete musieť byť neustále v strehu. Zvážte tiež, ako deťom čas v kúpeľni uľahčiť, čím podporíte ich samostatnosť.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať nábytok do kúpeľne?
3. 9. 2018

Ako vybrať nábytok do kúpeľne?

Kúpeľňa je jedno z miest v domácnosti, kde sa príliš nezdržujeme. Možno preto nebýva tento priestor tak rozľahlý. O to efektívnejšie by sme ho však mali...

Čítať viac

 Ako vybrať toaletnú dosku
20. 4. 2021

Ako vybrať toaletnú dosku

Pri stavbe alebo rekonštrukcii obvykle diskutujete pri výbere dominantnejších prvkov domácnosti. V prípade kúpeľne to býva umývadlo, sprchovací kút alebo vaňa...

Čítať viac

Inšpirácie pre zariadenie malé toalety
3. 11. 2023

Inšpirácie pre zariadenie malé toalety

Inteligentné zariadenie malej toalety je výzva, ktorej sa báť nemusíte. S trochou plánovania a kreativity môžete vytvoriť 100% funkčný a zároveň štýlový...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
97 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024