Ako vybrať nábytok do kúpeľne?

Kúpeľňa je jedno z miest v domácnosti, kde sa príliš nezdržujeme. Možno preto nebýva tento priestor tak rozľahlý. O to efektívnejšie by sme ho však mali zariadiť, aby čas tu strávený bol nielen nutnou zastávkou, ale aj potešením. K tomu nám samozrejme dopomôže kúpeľňový nábytok, ktorý priestor zútulní, ale tiež v ňom uskladníme všetko potrebné. V každej kúpeľni je nutné mať skrinku, zrkadlo či svetlo. U nás nájdete to, čo hľadáte.

Skrinky do kúpeľní

Kúpeľňový nábytok CersanitUmývadlové skrinky neslúžia iba na uchytenie umývadiel. Ich vnútorný priestor používame na uskladnenie nevyhnutností, ktoré nás pri dennej hygiene sprevádzajú. Ten, kto je obmedzený priestorom svojej kúpeľne, si zvolí malú či rohovú skrinku pre jedno umývadlo. Kto disponuje kúpeľňou väčších rozmerov, si môže vybrať skrinky pre dvojumývadlá, ktoré sú veľmi obľúbené vo väčších rodinách. Tiež si môžete pristaviť nejednu prídavnú skriňu alebo vysokú kúpeľňovú skrinku, čím získate navyše úložný priestor a tiež kus nábytku, ktorý doladí celkový interiér. Prídavné skrinky môžu byť zavesené na stene, alebo umiestnené na podlahe. Veľkostne sa skrinky pohybujú od pár desiatok centimetrov až cca po dva metre.

Ďalším praktickým kúskom môže byť aj závesná skrinka pod umývadlo, kedy voľný priestor pod skrinkou môžete využiť na uloženie osobnej váhy alebo aj detských hračiek do vody. V malých priestoroch sa počíta každé voľné miesto, preto aj tu si iste nájdete svoje využitie. Pre každé umývadlo existuje vhodná skrinka. Pokiaľ sa Vám však nechce hľadať oddelene tieto diely, je práve pre Vás vhodné vybrať si skrinku s umývadlom, čím si uľahčíte prácu, ušetríte čas a napríklad schováte aj nevzhľadnú časť umývadlového sifónu.

Pre vyznávačov minimalizmu môže byť zaujímavým riešením iba doska na umývadlo. Tento kus nábytku môže dotvoriť opravdu originálny priestor, lebo materiálov použitých na výrobu je nepreberné množstvo od oceľových, mramorových až napríklad po umelý kameň.

V malých kúpeľniach majú svoje nezastupiteľné miesto kúpeľňové galérky čiže závesné zrkadlové skrinky, čo sú skrinky obsahujúce zrkadlo, poličky ale tiež elektrické zásuvky a svetlo. Toto je tá časť nábytku, ktorá zaberie málo priestoru, ale urobí obrovskú službu. Na výrobu sa používa plast, drevo aj antikoro a galérky môžu mať jedno, dve či tri krídla.

Kúpeľňové skrinky neplnia len funkciu praktickú. Estetická stránka je tiež jednou z priorít, podľa ktorej sa pri výbere rozhodujete. Našťastie existuje široká paleta farieb aj rozmerov, ktorá doladí interiér k dokonalosti.

Zrkadlá v kúpeľniach

Ako vybrať nábytok do kúpeľne? - 3604-1200x1200Zrkadlo patrí do kúpeľne rovnako ako ryba do vody. Nielenže splní svoj účel a my sa pred ním upravíme, ale tiež priestor presvetlí a zväčší. Len na Vás záleží, aký typ si vyberiete. Niekomu sa páčia oblé tvary, preto zvolí guľaté zrkadlo. Niekto uprednostňujúci symetrickosť siahne po štvorcovom zrkadle a rodina, kde sa bude naraz upravovať aj viac osôb, si vyberie veľké obdĺžnikové zrkadlo. Každá žena iste ochotne doplní hlavné zrkadlo kozmetickým zrkadielkom, ktoré opäť môžete podľa ľubovôle doladiť k celkovému dizajnu kúpeľne. Obľúbeným moderným kúskom sú tzv. LED zrkadlá, zrkadlá so vstavaným osvetlením. Pokiaľ použijete na osvetlenie miestnosti iba tento zdroj svetla, získate príjemné prítmie, pri ktorom si môžete dopriať uvoľňujúci kúpeľ. Na druhú stranu zapnuté LED zrkadlo spolu s hlavným svetlom Vám vytvoria dostatok svetla aj v kúpeľni, ktorá nedisponuje oknami.

Osvetlenie kúpeľní

Podľa toho, či sa potrebujete ráno prebrať alebo večer upokojiť, volíte intenzitu svetla. Tú ovplyvňuje umiestnenie žiariča. Hlavné svetlo je teda ideálne umiestnené na strope alebo je zo stropu zavesené. Doplnkové svetlá sú umiestnené na bočných stenách, zrkadlách a galérkach. Svetlo dotvára celok kúpeľne, preto sa vyrába v rôznych tvaroch, farbách aj dizajnoch. Môžete si vybrať minimalistický kúsok, ale tiež ultramoderný či retro. Ponuka je veľmi bohatá, rozhodujúci bude iba Váš vkus a potreba.


Ďalšie zaujímavé články

Ako múdro na úložný priestor do kúpeľne
26. 10. 2023

Ako múdro na úložný priestor do kúpeľne

Vytvorte si v kúpeľni dostatok úložného priestoru. Poradíme vám, ako múdro získať dosť odkladacieho miesta aj v malej kúpeľni. Odmenou vám bude na prvý pohľad...

Čítať viac

Kúpeľňa pre deti
22. 11. 2023

Kúpeľňa pre deti

Kúpeľňa, v ktorej deti začínajú a končia svoj deň, by mala byť hravá, praktická a hlavne bezpečná. Ako sa zároveň vysporiadať s detským vyčíňaním tak, abyste...

Čítať viac

Ako opraviť prasknuté umývadlo
25. 7. 2023

Ako opraviť prasknuté umývadlo

Keramické umývadlá sú dnes z vysoko kvalitných materiálov. Sú veľmi odolné voči škrabancom aj oderom. Aj tak sa niekedy môže stať, že vám z ruky vypadne...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
95 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024