Ako vybrať nábytok do kúpeľne?

Kúpeľňa je jedno z miest v domácnosti, kde sa príliš nezdržujeme. Možno preto nebýva tento priestor tak rozľahlý. O to efektívnejšie by sme ho však mali zariadiť, aby čas tu strávený bol nielen nutnou zastávkou, ale aj potešením. K tomu nám samozrejme dopomôže kúpeľňový nábytok, ktorý priestor zútulní, ale tiež v ňom uskladníme všetko potrebné. V každej kúpeľni je nutné mať skrinku, zrkadlo či svetlo. U nás nájdete to, čo hľadáte.

Skrinky do kúpeľní

Kúpeľňový nábytok CersanitUmývadlové skrinky neslúžia iba na uchytenie umývadiel. Ich vnútorný priestor používame na uskladnenie nevyhnutností, ktoré nás pri dennej hygiene sprevádzajú. Ten, kto je obmedzený priestorom svojej kúpeľne, si zvolí malú či rohovú skrinku pre jedno umývadlo. Kto disponuje kúpeľňou väčších rozmerov, si môže vybrať skrinky pre dvojumývadlá, ktoré sú veľmi obľúbené vo väčších rodinách. Tiež si môžete pristaviť nejednu prídavnú skriňu alebo vysokú kúpeľňovú skrinku, čím získate navyše úložný priestor a tiež kus nábytku, ktorý doladí celkový interiér. Prídavné skrinky môžu byť zavesené na stene, alebo umiestnené na podlahe. Veľkostne sa skrinky pohybujú od pár desiatok centimetrov až cca po dva metre.

Ďalším praktickým kúskom môže byť aj závesná skrinka pod umývadlo, kedy voľný priestor pod skrinkou môžete využiť na uloženie osobnej váhy alebo aj detských hračiek do vody. V malých priestoroch sa počíta každé voľné miesto, preto aj tu si iste nájdete svoje využitie. Pre každé umývadlo existuje vhodná skrinka. Pokiaľ sa Vám však nechce hľadať oddelene tieto diely, je práve pre Vás vhodné vybrať si skrinku s umývadlom, čím si uľahčíte prácu, ušetríte čas a napríklad schováte aj nevzhľadnú časť umývadlového sifónu.

Pre vyznávačov minimalizmu môže byť zaujímavým riešením iba doska na umývadlo. Tento kus nábytku môže dotvoriť opravdu originálny priestor, lebo materiálov použitých na výrobu je nepreberné množstvo od oceľových, mramorových až napríklad po umelý kameň.

V malých kúpeľniach majú svoje nezastupiteľné miesto kúpeľňové galérky čiže závesné zrkadlové skrinky, čo sú skrinky obsahujúce zrkadlo, poličky ale tiež elektrické zásuvky a svetlo. Toto je tá časť nábytku, ktorá zaberie málo priestoru, ale urobí obrovskú službu. Na výrobu sa používa plast, drevo aj antikoro a galérky môžu mať jedno, dve či tri krídla.

Kúpeľňové skrinky neplnia len funkciu praktickú. Estetická stránka je tiež jednou z priorít, podľa ktorej sa pri výbere rozhodujete. Našťastie existuje široká paleta farieb aj rozmerov, ktorá doladí interiér k dokonalosti.

Zrkadlá v kúpeľniach

Ako vybrať nábytok do kúpeľne? - 3604-1200x1200Zrkadlo patrí do kúpeľne rovnako ako ryba do vody. Nielenže splní svoj účel a my sa pred ním upravíme, ale tiež priestor presvetlí a zväčší. Len na Vás záleží, aký typ si vyberiete. Niekomu sa páčia oblé tvary, preto zvolí guľaté zrkadlo. Niekto uprednostňujúci symetrickosť siahne po štvorcovom zrkadle a rodina, kde sa bude naraz upravovať aj viac osôb, si vyberie veľké obdĺžnikové zrkadlo. Každá žena iste ochotne doplní hlavné zrkadlo kozmetickým zrkadielkom, ktoré opäť môžete podľa ľubovôle doladiť k celkovému dizajnu kúpeľne. Obľúbeným moderným kúskom sú tzv. LED zrkadlá, zrkadlá so vstavaným osvetlením. Pokiaľ použijete na osvetlenie miestnosti iba tento zdroj svetla, získate príjemné prítmie, pri ktorom si môžete dopriať uvoľňujúci kúpeľ. Na druhú stranu zapnuté LED zrkadlo spolu s hlavným svetlom Vám vytvoria dostatok svetla aj v kúpeľni, ktorá nedisponuje oknami.

Osvetlenie kúpeľní

Podľa toho, či sa potrebujete ráno prebrať alebo večer upokojiť, volíte intenzitu svetla. Tú ovplyvňuje umiestnenie žiariča. Hlavné svetlo je teda ideálne umiestnené na strope alebo je zo stropu zavesené. Doplnkové svetlá sú umiestnené na bočných stenách, zrkadlách a galérkach. Svetlo dotvára celok kúpeľne, preto sa vyrába v rôznych tvaroch, farbách aj dizajnoch. Môžete si vybrať minimalistický kúsok, ale tiež ultramoderný či retro. Ponuka je veľmi bohatá, rozhodujúci bude iba Váš vkus a potreba.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať pisoár? Zamerajte sa na dizajn a prívod vody
5. 9. 2022

Ako vybrať pisoár? Zamerajte sa na dizajn a prívod vody

Pisoár nemá už dávno svoje miesto iba na verejných toaletách. Jeho praktické vlastnosti využijete aj doma. Najviac oceníte úsporu vody V porovnaní s WC vám...

Čítať viac

Ako vybrať záchod?
29. 7. 2018

Ako vybrať záchod?

V dnešnej dobe je ponuka klozetov široká ako po stránke praktickej, tak z hľadiska dizajnu. Preto je potrebné si dôkladne rozmyslieť vaše...

Čítať viac

Ako ušetriť v domácnosti za vodu
24. 8. 2022

Ako ušetriť v domácnosti za vodu

Ceny energií stúpajú a ich vývoj do budúcnosti nevyzerá lepšie. Veľa domácností premýšľa nad tým, ako efektívne využiť rodinný rozpočet a na čom by sa dalo...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
93 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„rýchle vybavenie aj doprava“

23. 11. 2023

„Veľká spokojnosť s tovarom“

4. 11. 2023

„Ústretové jednanie so zákazníkom, rýchle vybavenie objednávky- do 3 dňov, napriek obrovskej...“

25. 10. 2023

„Nakupoval som u nich prvý krát, všetko prišlo ako má “

23. 10. 2023