Kam v kúpeľni uložiť uteráky

Premyslite si starostlivo, kam uteráky v kúpeľni uložíte. Existuje hneď niekoľko rozmanitých variantov, kam s nimi. Od jednoduchých háčikov, až po kreatívne stropné závesy a stojany na uteráky. Zoznámte sa s populárnymi nápadmi, ktoré pomôžu zachovať vašu kúpeľňu vždy upratanú aj štýlovú.

kúpeľňový regálPriestranné kúpeľňové regály a police

Pokiaľ máte v kúpeľni dostatok priestoru, regály alebo poličky sú skvelým riešením na uloženie uterákov. Kúpeľňový regál s policami umožňuje ukladanie uterákov rôznych veľkostí a navyše poskytuje ďalší úložný priestor pre kozmetiku a doplnky.

Jednoduchý vešiak na uteráky a háčiky

Najčastejší variant na ukladanie uterákov. Kúpeľňové vešiaky a háčiky sú praktickým a priestorovo úsporným spôsobom, ako uložiť uteráky v kúpeľni. Môžete ich umiestniť za dvere, na stenu či na zadnú stranu dverí skrine. Vešiak na uteráky bez vŕtania jednoducho nalepíte na dlaždice alebo dvere. Existuje mnoho designov a veľkostí, takže si môžete vybrať také, ktoré zapadajú do štýlu vašej kúpeľne.

Kúpeľňové koše či koše na bielizeň pre uprataný dojem

Koše na bielizeň sú vhodné nielen pre špinavé uteráky, ale aj na uloženie tých čistých. Môžu byť umiestnené napríklad pod umývadlom alebo vedľa sprchového kúta. Pomáhajú udržiavať vašu kúpeľňu upratanú.

kôš na bielizeňPolice pod umyvadlo alebo vaňu

Chcete využiť všetok dostupný priestor v malej kúpeľni? Police nad WC alebo nad vaňu môžu poslúžiť ako skvelé miesto na uloženie uterákov. Existujú špeciálne police, ktoré sú navrhnuté tak, aby odolávali vlhkému prostrediu kúpeľne.

Komoda pod umyvadlo

Máte v kúpeľni komodu alebo skriňu? Využite ich na uloženie uterákov. Skrinka na utěráky zaistí, že budú prvý pohľad skryté a pritom usporiadané.

Vykurovacie teleso ich vysuší aj nahreje

Predovšetkým v zimných mesiacoch oceníte vykurovací elektrický sušiak na uteráky do kúpelne a možnosť uložiť naň uteráky. Nielen že ich perfektne vysuší, zároveň ich príjemne nahreje a vám navodí skvelý pocit po sprche či kúpeli. Pokiaľ vykurovacie teleso ešte len vyberáte, myslite na to, že môže mať aj túto funkciu a vyberajte ten s dostatočným počtom rebrín.

stojan na uterákyVyužite niku

Nika v kúpeľni je špeciálnym vymurovaným miestom, ktoré obvykle rieši priestor pre sprchovací kút. V kúpeľni môžu byť takéto stavebné výklenky na viacerých miestach a slúžiť ako minimalistický odkladač na uteráky a dekorácie.

Originálny držiak zakotvený v strope

Vo vidiecky zariadených kúpeľniach vyzerá elegantne jednoduchý držiak na uteráky zakotvený v strope. Vyzerá ako hrazda, môže byť z rôznych prírodných materiálov, ktoré dojem rustikálnej kúpeľne umocnia. Uteráky sa na ňom ľahko usušia.

Kombinácia správnych úložných priestorov a vhodného vybavenia urobí z kúpeľne miesto, v ktorom sa budete cítiť pohodlne. Buďte kreatívni a vyberte riešenie, ktoré spĺňa vaše potreby a nároky na design kúpeľne.


Eva Auerová

Eva Auerová, autorka článku

Eva je neodmyslitelnou součástí společnosti Hezká koupelna už od roku 2017. Svoji kariéru zde začala v administrativě a komunikaci s koncovými zákazníky. Dnes vede oddělení péče o zákazníky, kde se věnuje zajištění hladkého průběhu reklamací a maximální spokojenosti klientů při konzultacích zařízení koupelny. Svou odbornost a cenné zkušenosti ochotně předává novým kolegům. Klade důraz na efektivní komunikaci a pečlivou informovanost zákazníků. Ráda sleduje nové trendy v oblasti koupelnového vybavení. Podle jejích slov by koupelna měla být nejen funkční, ale i oázou klidu a relaxace.


Ďalšie zaujímavé články

Inšpirácia na vybavenie malej kúpeľne
26. 7. 2022

Inšpirácia na vybavenie malej kúpeľne

Čaká vás zariaďovanie novej kúpeľne, ktorá má miesta tak akurát? Asi si lámete hlavu s tým, ako v malej kúpeľni usporiadať všetko tak, aby ste sa v nej...

Čítať viac

Ako na rekonštrukciu malej kúpeľne v paneláku
11. 8. 2022

Ako na rekonštrukciu malej kúpeľne v paneláku

Stále vás doma straší stará umakartová kúpeľňa? Alebo ste kúpili starší byt na investíciu a teraz premýšľate nad jeho celkovou rekonštrukciou? Zrejme dôjdete k...

Čítať viac

Ako vyčistiť práčku
27. 7. 2022

Ako vyčistiť práčku

Pravidelné čistenie práčky zabráni usadzovaniu nečistôt, plesní a usadzovaniu zvyškov pracích prostriedkov a minerálnych usadenín z tvrdej vody. Akékoľvek...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
100 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„S nákupom som bola veľmi spokojná, dakujem.“

16. 7. 2024

„tovar vraciam neporušený, nevyhovuje rozmermi na umiestnenie v našej kúpelni“

12. 7. 2024

„Rýchle dodanie, batéria vyzerá super“

9. 6. 2024

„Spoľahlivé a rýchle doručenie. S objednávkou som veľmi spokojna“

31. 5. 2024