Kam v kúpeľni uložiť uteráky

Premyslite si starostlivo, kam uteráky v kúpeľni uložíte. Existuje hneď niekoľko rozmanitých variantov, kam s nimi. Od jednoduchých háčikov, až po kreatívne stropné závesy a stojany na uteráky. Zoznámte sa s populárnymi nápadmi, ktoré pomôžu zachovať vašu kúpeľňu vždy upratanú aj štýlovú.

kúpeľňový regálPriestranné kúpeľňové regály a police

Pokiaľ máte v kúpeľni dostatok priestoru, regály alebo poličky sú skvelým riešením na uloženie uterákov. Kúpeľňový regál s policami umožňuje ukladanie uterákov rôznych veľkostí a navyše poskytuje ďalší úložný priestor pre kozmetiku a doplnky.

Jednoduchý vešiak na uteráky a háčiky

Najčastejší variant na ukladanie uterákov. Kúpeľňové vešiaky a háčiky sú praktickým a priestorovo úsporným spôsobom, ako uložiť uteráky v kúpeľni. Môžete ich umiestniť za dvere, na stenu či na zadnú stranu dverí skrine. Vešiak na uteráky bez vŕtania jednoducho nalepíte na dlaždice alebo dvere. Existuje mnoho designov a veľkostí, takže si môžete vybrať také, ktoré zapadajú do štýlu vašej kúpeľne.

Kúpeľňové koše či koše na bielizeň pre uprataný dojem

Koše na bielizeň sú vhodné nielen pre špinavé uteráky, ale aj na uloženie tých čistých. Môžu byť umiestnené napríklad pod umývadlom alebo vedľa sprchového kúta. Pomáhajú udržiavať vašu kúpeľňu upratanú.

kôš na bielizeňPolice pod umyvadlo alebo vaňu

Chcete využiť všetok dostupný priestor v malej kúpeľni? Police nad WC alebo nad vaňu môžu poslúžiť ako skvelé miesto na uloženie uterákov. Existujú špeciálne police, ktoré sú navrhnuté tak, aby odolávali vlhkému prostrediu kúpeľne.

Komoda pod umyvadlo

Máte v kúpeľni komodu alebo skriňu? Využite ich na uloženie uterákov. Skrinka na utěráky zaistí, že budú prvý pohľad skryté a pritom usporiadané.

Vykurovacie teleso ich vysuší aj nahreje

Predovšetkým v zimných mesiacoch oceníte vykurovací elektrický sušiak na uteráky do kúpelne a možnosť uložiť naň uteráky. Nielen že ich perfektne vysuší, zároveň ich príjemne nahreje a vám navodí skvelý pocit po sprche či kúpeli. Pokiaľ vykurovacie teleso ešte len vyberáte, myslite na to, že môže mať aj túto funkciu a vyberajte ten s dostatočným počtom rebrín.

stojan na uterákyVyužite niku

Nika v kúpeľni je špeciálnym vymurovaným miestom, ktoré obvykle rieši priestor pre sprchovací kút. V kúpeľni môžu byť takéto stavebné výklenky na viacerých miestach a slúžiť ako minimalistický odkladač na uteráky a dekorácie.

Originálny držiak zakotvený v strope

Vo vidiecky zariadených kúpeľniach vyzerá elegantne jednoduchý držiak na uteráky zakotvený v strope. Vyzerá ako hrazda, môže byť z rôznych prírodných materiálov, ktoré dojem rustikálnej kúpeľne umocnia. Uteráky sa na ňom ľahko usušia.

Kombinácia správnych úložných priestorov a vhodného vybavenia urobí z kúpeľne miesto, v ktorom sa budete cítiť pohodlne. Buďte kreatívni a vyberte riešenie, ktoré spĺňa vaše potreby a nároky na design kúpeľne.


Ďalšie zaujímavé články

Inšpirácia na vybavenie malej kúpeľne
26. 7. 2022

Inšpirácia na vybavenie malej kúpeľne

Čaká vás zariaďovanie novej kúpeľne, ktorá má miesta tak akurát? Asi si lámete hlavu s tým, ako v malej kúpeľni usporiadať všetko tak, aby ste sa v nej...

Čítať viac

Ako na rekonštrukciu malej kúpeľne v paneláku
11. 8. 2022

Ako na rekonštrukciu malej kúpeľne v paneláku

Stále vás doma straší stará umakartová kúpeľňa? Alebo ste kúpili starší byt na investíciu a teraz premýšľate nad jeho celkovou rekonštrukciou? Zrejme dôjdete k...

Čítať viac

Ako múdro na úložný priestor do kúpeľne
26. 10. 2023

Ako múdro na úložný priestor do kúpeľne

Vytvorte si v kúpeľni dostatok úložného priestoru. Poradíme vám, ako múdro získať dosť odkladacieho miesta aj v malej kúpeľni. Odmenou vám bude na prvý pohľad...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
93 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024