Nebojte sa čiernej farby v kúpeľni

Kúpeľne sú obvykle jedny z najmenších miestností našich domovov. Pri úvahách o tom, aká farba by tu mala hrať prím, uvažujeme obvykle hneď o žiarivo bielej. Čierna je stále vnímaná ako extravagantná, ktorá sa do rodinných kúpeľní skôr nehodí. Táto farba pritom prináša sofistikovaný a luxusný vzhľad. Z kúpeľne vykúzli nekonvenčné miesto so elegantným designom.

Čierna môže spôsobiť, že bude kúpeľňa vyzerať menšia, než v skutočnosti je. Tiež premaľovať čiernu stenu bude v budúcnosti o dosť väčší oriešok ako vymaľovanie bielu. My vás ale napriek tomu presvedčíme, že tieto úvahy prevážia body, ktoré hrajú pre čiernu v kúpeľni.

čierna kúpeľňaUvoľňujúca čierna

Čierna farba je oveľa uvoľňujúca farba ako biela. Nemá ten sterilný nádych, ktorý nám v bielej kúpeľni s oslepujúcimi svetlami (napríklad v hoteli) evokuje viac nemocnicu ako útulné prostredie na relax. Čiernu kúpeľňu navyše ľahko osviežite farebnými prvkami, či už na vybavením kúpeľne, vzorom na dlaždičkách, alebo napríklad izbovými kvetmi.

So správnym osvetlením a výraznými prvkami môže byť začlenenie čiernej do vašej kúpeľne správnou voľbou. Či už sa rozhodnete pre čierne steny, alebo len pre tmavé farby vybavenia, môžete vytvoriť moderný a elegantný vzhľad. Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako začleniť čiernu do vašej kúpeľne:

Čierna sprchová zástena

Pokiaľ sa vám páčia koncepty priemyselného dizajnu, osloví vás sprchovací kút s čiernym rámom a kamennou podlahou. Doplniť ho môžete čiernou sprchovou hlavicou, skvele bude vyzerať aj tá v zlatej farbe. S čiernymi dlaždicami a žiarivo bielou škárovacou hmotou dosiahnete aj skvelý efekt. Použitie čiernych obkladov na steny alebo čiernej dlažby na podlahu môže vytvoriť pôsobivý dramatický efekt. Ak si naň trúfate, nebojte sa zapojiť mramor. Kúpeľne dodáte dojem kúpeľného pôžitku a skutočného luxusu.

Čierne umývadlo alebo vaňa

čierne umývadloExistuje mnoho výrobcov, ktorí ponúkajú série sanitárnej keramiky v tejto farbe, a to konkrétne umývadlá, čierne wc, vane a sprchové kúty. Tieto prvky dodajú kúpeľni moderný vzhľad a pritiahnu pozornosť. Máme aj čierne umývadlo na dosku

Doplňte čierné vodovodné batérie, krásne fungujú aj s kovovými akcentmi a potláčajú zbytočný vizuálny neporiadok. V našom sortimente nájdete aj čierne sprchové batérie alebo celý čierny sprchový set. Skvele pôsobí aj čierna vaňová batéria. Škárujte čiernu vaňu s elegantnou tapetou a vytvorte si luxusnú kúpeľňu ideálnu na odpočinok po dlhom dni.

Čierny kúpeľňový nábytok a doplnky

Použitie čierneho nábytku, ako skrinky pod umývadlo alebo police, môže pridať do kúpeľne kontrast a štýl. Odporúčame tiež čierne kúpelňové doplnky, ako napríklad uteráky, stropné osvetlenie, čierny držiak na toaletný papier alebo mydleničku.

Čierne zrkadlo pridá opticky priestor

čierne zariadenie kúpeľneJe dôležité si uvedomiť, že čierna farba môže vizuálne zmenšiť priestor a pôsobiť ponuro, najmä pokiaľ je použitá vo veľkom množstve. Dbajte preto na dostatočné osvetlenie, vďaka tomu nebude kúpeľňa príliš temná. Čierne zrkadlo v okrúhlom ráme dodrží charakter interiéru a pritom opticky miestnosť zväčší.

Pridajte zelenú a prírodný akcent

Zaistite, aby vaša čierna kúpeľňa nepôsobila príliš temno tým, že pridáte rastliny. Zapojte brečtanov, rôzne druhy paliem, paprade alebo napríklad machovú dekoráciu. Sú nenáročné na svetlo a dariť sa im bude aj v kúpeľniach bez okien. Umelé svetlo (žiarivka alebo úsporná žiarovka) im stačí. Príjemne pôsobí aj čierna kúpeľňa s drevom, kombinácia dominantnej čiernej a prírodného materiálu pôsobí harmonicky.

Pamätajte na to, že čierna farba môže vyzerať úžasne, ale aj zvýrazní škvrny a odtlačky prstov na dvierkach skriniek. Je dôležité udržiavať kúpeľňu čistú, aby ste si udržali očakávaný vzhľad čiernych povrchov.


Ďalšie zaujímavé články

Osvetlenie kúpeľne
2. 1. 2018

Osvetlenie kúpeľne

Svetlo v kúpeľni býva opomínanou záležitosťou! Aby ste sa v kúpeľni cítili príjemne, máme tu pár zaujímavých tipov na osvetlenie kúpeľne. Správne...

Čítať viac

Ako opraviť záchod, ktorý preteká
26. 5. 2022

Ako opraviť záchod, ktorý preteká

Pretekajúcu toaletu je potrebné riešiť okamžite. Len počas jednej minúty v nej zbytočne pretečie aj liter vody! Až dostanete vyúčtovanie za jej spotrebu, môže...

Čítať viac

Vaňa v spálni? Luxus, ktorý si môžete dovoliť
31. 1. 2024

Vaňa v spálni? Luxus, ktorý si môžete dovoliť

Voľne stojaca vaňa v interiéri spálne ako jej dominantný prvok, ktorý priamo nabáda k ničím nerušenému relaxu. Zrejme ste niečo také už niekedy zažili v...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
97 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024