Grohe versus Hansgrohe - ktorú značku si vybrať

Aký je vzťah medzi nemeckými značkami Grohe a Hansgrohe? Spája ich spoločná minulosť, v súčasnosti ide o dve samostatné medzinárodné firmy. Každá má svoju vlastnú identitu. Zjednodušene môžeme povedať, že Hansgrohe sa dnes zameriava predovšetkým na výrobu vodovodných batérií a spŕch, zatiaľ čo Grohe je navyše špecialistom na sanitárnu keramiku. V našom článku sa dozviete viac o príbehu týchto dvoch lídrov v oblasti vybavenia kúpeľní.

Príbeh otca so synom

Nemeckú značku Hansgrohe založil v meste Schiltach v roku 1901 Hans Grohe. Spoločnosť sa od začiatku zameriavala na výrobu kovových komponentov pre sanitárny sektor, šlo predovšetkým na sprchy. Svoje výrobky začal chrómovať v roku 1930. V roku 1936 sa firme darilo natoľko, že už expandovala do sveta. V rovnakom roku však jej vedenie opustil Hansov syn Friedrich Grohe.

Nezaháľal a vytvoril vlastnú spoločnosť s názvom Grohe, ktorá sa zamerala na výrobu armatúr. V roku 1956 predstavila značka produkt Skalatherm, automatický zmiešavací ventil s integrovaným termostatom. V roku 1968 vyrobila svoju prvú zmiešavaciu vodovodnú batériu, ktorá miešala horúcu i studenú vodu pomocou jednej páky.

Obe firmy fungovali niekoľko rokov bez akejkoľvek rivality, ich sortiment si totiž vzájomne nekonkuroval. To sa zmenilo v roku 1981, kedy Hansgrohe predstavila trhu svoju prvú pákovú vodovodnú batériu Allegroh. Od tejto chvíle sa zo spoločností stali súperi.

sprchový set groheDnešné porovnanie v sortimente spŕch

Najobľúbenejšími produktmi v tejto kategórii sú u značky Grohe zrejme sprchy série Euphoria. Produkty majú mnoho vstavaných technológií. DreamSpray oceníte pre perfektné vodné lúče, SpeedClean vám uľahčí čistenie vodného kameňa a EcoJoy zase ušetrí vodu – oproti klasickým výrobkom spotrebujete až o 60% menej vody. Spomenúť musíme aj sprchový systém Grohe Rainshower SmartControl 360, ktorý sa postará o inovatívne funkcie na prispôsobenie sprchy na mieru.

Hansgrohe v tomto sortimente dominuje produktovými sériami Croma a Crometta. V nich použitá technológia QuickClean taktiež uľahčuje odstraňovanie vodného kameňa. AirPower vás bude baviť pre netradičnú distribúciu vody. Tú obohacuje o vzduch a robí ju tak ľahšou a príjemnejšou pri dotyku s pokožkou.


Technológia vodovodných batérií v Grohe a Hansgrohe

Grohe vyniká svojimi termostatickými batériami. Technológia ThermoStat dokáže dosiahnuť požadovanú teplotu iba za 0,3 sekundy. Grohe inteligentná drezová batéria vie ponúknuť filtrovanú vodu priamo z kohútika, a to vďaka radu Grohe Blue Home. Vylepšená séria Grohe Blue Professional ponúka dokonca perlivú vodu. Grohe taktiež vyvinulo technológiu, ktorá dokáže vytvoriť takmer okamžite prúd vody s teplotou 100 °C – Grohe Red. Drezová batéria musí byť maximálne praktická a spĺňať náročné požiadavky, prečítajte si náš článok ako vybrať drezovú batériu.

Ani HansGrohe batérie nezostávajú pozadu a môžu sa pochváliť technológiou CoolStart. Tá šetrí energiu, pretože zbytočne nepúšťa prietokový ohrievač a začína na distribúcii studenej vody. Bude vás zaujímať aj ComfortZone riešenie, ktoré ponúka viac priestoru medzi výtokom a umývadlom.

Náš článok o tom, ako vybrať vodovodnú batériu podľa typu miestnosti, vám uľahčí rozhodovanie. Musíte zvážiť, či ju inštalovať na stenu alebo zvoliť stojančekovú verziu. Premyslite tiež, či je pre vás vhodnejšia páka alebo kohútik.

Ktorú zo značiek vybrať

kuchyňská baterie groheGrohe a Hansgrohe sú dvaja hlavní hráči v kúpeľňovom sektore. Obe značky ponúkajú produkty vysokej kvality. Grohe sa sústredí viac na klasický dizajn, produkty sú užívateľsky intuitívne a príjemné, ich cieľom je čo najväčšia spokojnosť zákazníka.

O Hansgrohe môžeme povedať, že sú o niečo väčšími vizionármi. Prezentujú originálny až ľahko extravagantný design. Zaujímajú sa u svojich produktov o možnosti zníženia spotreby vody a kladú dôraz na technologické inovácie.

Hansgrohe drží k dnešnému dňu na úctyhodných 2500 patentov v obore sanitárnych armatúr. Grohe zase získala viac ako 240 prestížnych ocenení za dizajn a inovatívne technológie. Či už zvolíte sprchový set Grohe alebo drezové batérie Hansgrohe, sme si istí, že váš výber bude správny. Obe značky ponúkajú skvelé riešenia a okrem moderných technológií vám pomôže vo výbere aj rozmanitý design.


Ďalšie zaujímavé články

Ako vybrať drezovú batériu?
29. 3. 2023

Ako vybrať drezovú batériu?

Drez a vodovodné batérie plnia v kuchyni stále veľmi dôležitú funkciu. A to aj napriek tomu, že väčšina domácností dnes odkladá špinavý riad do umývačky. Pri...

Čítať viac

Sprchové dvere MOVE – sen o modernej kúpeľni
2. 8. 2017

Sprchové dvere MOVE – sen o modernej kúpeľni

Sklenené dvere sa v moderných kúpeľniach stávajú stále populárnejšie. Sklo má oproti plastu mnoho pozitívnych vlastností, ktoré je dobré využiť. Výhody...

Čítať viac

Ako opraviť záchod, ktorý preteká
26. 5. 2022

Ako opraviť záchod, ktorý preteká

Pretekajúcu toaletu je potrebné riešiť okamžite. Len počas jednej minúty v nej zbytočne pretečie aj liter vody! Až dostanete vyúčtovanie za jej spotrebu, môže...

Čítať viac

Overené zákazníkmi
Overené zákazníkmi
97 %
zákazníkov nás odporúča
Viac recenzií

„Ústretová komunikácia, odborné poradenstvo.“

16. 4. 2024

„Rýchle dodanie a komunikativnosť“

26. 3. 2024

„Odporučam vsetkym Radosť nakupovať“

13. 3. 2024

„veľmi rýchle dodanie, výrobky presne podľa popisu a kvalitné“

10. 3. 2024